Czego? Efektu wow i rozgłosu świetnym smartfonem z wysokiej półki

Dzisiejszy dzień był niesamowity. Mieliśmy dwie globalne premiery świetnych smartfonów najwyższej klasy i oba z nich pracują na najnowszym procesorze Snapdragon 8 Gen 1. Wyścig zbrojeń trwa w najlepsze, ale realme i Motorola to zdecydowanie czarne konie tego wyścigu.

Moto Edge X30 – Specyfikacja

Z frontu nowej motoroli przywita nas płaski wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7″ i rozdzielczości FullHD+. Będzie to ekran obsługujący 10-bitowe przetwarzanie kolorów, obsługujący HDR10+ i gwarantujący ekscytującą rozgrywkę z odświeżaniem 144Hz. Czytnik linii papilarnych oczywiście pod ekranem, kamerka selfie niestety nie. Chyba że wybierze sie specjalną edycję, która będzie wyposażona właśnie w kamerkę selfie pod ekranem. Czy specjalna wersja trafi do Europy? Wątpie.

R E K L A M A

moto edge x30 2

Za płynność tychże rozgrywek odpowiadać będzie najmocniejszy procesor na rynku, czyli Snapdragon 8 Gen 1. Tak, to właśnie Motorola pokazała jako pierwsza swojego smartfona z najnowszym Snapdragonem. Aby dogonić procesor, Motorola zainstalowała 12GB pamięci RAM LPDDR5 oraz 256GB pamięci UFS 3.1. Za dostarczanie mocy odpowiada 5000mAh akumulator, który obsłuży ładowarki aż do 68W.

Zestaw fotograficzny również nie pozostaje w tyle, bo z frontu znajduje się aż 60-megapikselowa matryca, a z tyłu 2 główne aparaty po 50Mpx każdy. Pierwsza z nich to Samsung JN1 do zdjęć głównych z optyczną stabilizacją obrazu, a druga ISOCELL S5KGM1 do zdjęć szerokokątnych. Ostatnie oczko z tyłu to 2Mpx zapychacz w postaci pomiaru głębi ostrości.

Moto Edge X30 – Cena

Nowy flagowiec od Motoroli będzie dostępny w Chinach już od 15 grudnia w cenie jak poniżej. Z niecierpliwością czekamy na naszą lokalną premierę.

  • Moto Edge X30 8/128GB – 500$
  • Moto Edge X30 8/256GB – 530$
  • Moto Edge X30 12/256GB – 560$
  • Moto Edge X30 Special Edition – 630$

Motorola ma bardzo ładne i ciekawie skonfigurowane smartfony, które znajdują swoją klientelę. Zawsze brakowało mi w ich portfolio asa w rękawie, który może nie byłby wyborem rozsądku i może nie byłby optymalnym wyborem dla każdego, ale pokazałby, że Motorola cały czas liczy się na rynku i potrafi zbudować flagowca – taką wiadomość wysłała teraz pokazując Moto X30, a z tego co wiadomo to nie ostatnia karta z dobrej talii.

 


Posłuchaj nas!