RAZR 2022 nie jest jedyną nowością. Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Pierwsze informacje o ultra flagowcu Motoroli, który otrzyma matrycę 200 Mpx przedstawiłem wam w styczniu tego roku. Wtedy było wiadomo bardzo niewiele, ale informacje z doniesień potwierdziły się i mamy oto przed sobą flagowca z krwi i kości w postaci Motoroli Edge 30 Ultra oraz pięknego składaka.

Jest to przedstawiciel najwyższej półki smartfonowego świata, bez cienia wątpliwości. Sprzęt oferuje on bowiem najmocniejszy procesor na rynku Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 ze wsparciem nawet 12 GB RAM i 512 GB pamięci ROM, baterię o pojemnośc i4610 mAh, którą naładujecie z mocą 125 W, świetny wyświetlacz 6,67″ OLED z odświeżaniem 144 Hz oraz 200 Mpx matrycę główną. To jest BARDZO mocna specyfikacja i rozkłada na łopatki wszystko, co na rynku w tym momencie.

R E K L A M A

Motorola Edge 30 Ultra

Wydajność tego zestawu została sprawdzona już przed premierą i na Geekbench osiągnął 4235 punktów w kategorii Multi-Core. Nie jest to zaskoczeniem, bowiem po taki procesor coraz częściej sięgają producenci.

Motorola Edge 30 Ultra

Oczywiście 200 Mpx matryca HP1 od Samsunga z OIS to dopiero początek, bo do dyspozycji użytkownika będzie jeszcze 50 Mpx matryca szerokokątna (117 stopni), 12 Mpx teleobiektyw z sensorem IMX663 ze zbliżeniem 2x oraz 60 Mpx matryca selfie. Aparat główny ma zaoferować możliwość nagrywania 8K i 30 kl/s., a zdjęcia będą efektem scalania 16 pikseli w 1.

Motorola Edge 30 Ultra

Na oficjalnej premierze nie dowiedzieliśmy się o cenach chińskich pomiędzy 550 a 670 USD, ale wiadomo, że ceny te dalekie są od Europejskich. Poprzednie doniesienia mówią o pułapie cenowym poniżej 1000 EUR dla naszego rynku. Jeżeli taka jest prawda, to sam będę stał w kolejce.

Motorola RAZR 2022

Motorola po raz kolejny podejmuje walkę z największym graczem na składanym rynku, czyli z Samsungiem i jego modelem Galaxy Z Flip 4. Czy tym razem się uda, to pokaże czas. Moim zdaniem z modelem RAZR 2022 Motorola jest bliżej równej konfrontacji niż kiedykolwiek. Przemawia za tym specyfikacja, jak i design. Mocnym argumentem jest też sentyment, którego Samsungowi brak.

Motorola RAZR 2022 z tego roku wyposażona jest w genialny wyświetlacz OLED 6,7″ o rozdzielczości FullHD+ i odświeżaniu 144 Hz. To bardzo mocny parametr tej konfiguracji, ale nie ostatni. Wyświetlacz ten będzie bowiem obsługiwał takie technologie jak 10-bit zakres, HDR10+ czy lokalne przyciemnianie. Drugi wyświetlacz to całe 2.7″ P-OLED, którego możliwości mają być lepsze niż w poprzednikach, jak chociażby granie na nim w gry.

Motorola RAZR 2022

Za wydajność odpowiadać będzie Snapdragon 8+ Gen. 1, zatem nie ma mowy o oszczędnościach. Kości pamięci RAM i ROM to nawet 12/512GB, choć będą też dostępne mniejsze. Możliwości foto gwarantuje zestaw 2 aparatów – 50 Mpx z optyczną stabilizacją oraz 13 Mpx dla zdjęć szerokokątnych. Choć nie jest to tak rewolucyjny zestaw jak z Edge 30 Ultra, ale nadal są to dobre podzespoły. Kamera selfie to 32 Mpx matryca.

Motorola RAZR 2022 1

Jedyną bolączką, jaka została z rodziną RAZR to bateria, która została przycięta do pojemności 3500 mAh z 33 W ładowaniem. Cięcia te były jednak niezbędne, aby uzyskać smukłą obudowę oraz zmieścić nowy zawias, który ma nie pozostawiać żadnego śladu po zgięciach. Czy to prawda? Zobaczymy na żywo.

Cena tego cuda zaczyna się od 900 do 1100 USD na rynku chińskim, dla naszego oznacza to, że nie będzie tanio. Czy warto, to inne pytanie, na które poznamy odpowiedź, gdy trafi w nasze ręce.

Mieliśmy w rękach Samsung Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4: pierwsze wrażenia z premiery składanych smartfonów