Chyba nikt się nie spodziewał od Motoroli aparatu 200MPx oraz 125W ładowania. Obłęd, prawda? Poznajcie Motorolę Frontier.

Nie wiem, co się stało wewnątrz struktur Motoroli, ale zdecydowanie ktoś się wziął w garść i podniósł rękawice do walki o swój kawałek tortu flagowych smartfonów. W przeszłości Motoroli brak było iście flagowych smartfonów i często najlepsze smartfony z charakterystycznym „M” na pleckach wyposażone były w średniopółkowe procesory, co przekreślało walkę z konkurencją.

moto g200 5G zapowiada się świetnie [pierwsze wrażenia]

Pierwszą oznaką zmian była premiera moto g200 5G, który ma flagowy procesor, 108Mpx i niewygórowaną cenę. Jego testy znajdziecie już wkrótce w ramach DailyWeb, ale mogę zdradzić, że smartfon jest naprawdę mocną pozycją na rynku.

R E K L A M A

Tajemniczy smartfon Motoroli „Frontier”

Niemiecki serwis TechnikNews donosi, że Motorola pracuje nad urządzeniem, którego nazwanie „flagowcem” to mało. Frontier ma być wyposażony w największą dostępną na rynku matrycę od Samsung o rozdzielczości 200MPx. Jakby tego było mało, reszta obiektywów również jest na wysokim poziomie. Otrzyma on bowiem 50Mpx dla obiektywu szerokokątnego, teleobiektyw z matrycą 12Mpx, a z przodu oczko od Motoroli Edge X30, czyli 60Mpx. Przyznam, że specyfikacja aparatów robi wrażenie i aż ciężko mi uwierzyć, że to naprawdę specyfikacja smartfonu od Motoroli.

Motorola moto g71 5g

Dalsza specyfikacja nie pozostawia złudzeń, że Frontier ma być pokazem możliwości. Urządzenie ma bowiem obsługiwać ładowanie przewodowe o mocy 125W oraz bezprzewodowe 50W.

Ekran ma mieć rozmiar 6,67″ i być wykonany w technologii OLED z rozdzielczością FullHD+ i częstotliwością odświeżania 144Hz.

W tym momencie chyba już nikogo nie zdziwi fakt, ze sercem ma być topowy Snapdragon, ale nie Snapdragon 8 Gen 1, a jego następca o nazwie kodowej SM8475. Wersje pamięciowe to 8/128 albo 12/256GB.

Motorola Frontier – kiedy?

Zaprezentowana specyfikacja z niezapowiedzianym jeszcze procesorem Snapdragon daje nam jasno do zrozumienia, że na premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Snapdragon 8 Gen 1 ma bowiem dopiero kilka miesięcy, więc procesor nowej generacji zostanie ujawniony najwcześniej w Q3/Q4 tego roku i wtedy to możemy spodziewać się mocarnej Motoroli.

motorola razr 3

Choć mamy przed sobą jeszcze dużo czasu oczekiwania na Motorolę Frontier, to wiadomo, że Motorola zaplanowała dla nas naprawdę gorące smarfony. W formie poczekajki na Frontier dostaniemy również flagową Motorolę RAZR 3, zatem nie będzie tak dłużyło.