Można było pomyśleć, że realme GT to flagowiec, jaki realme obiecywało od dawna. Okazało się, że pierwsze urządzenia GT to tylko przystanek w drodze ku flagowcu z krwi i kości, jakim jest realme GT 2 Pro, który zadebiutuje już wkrótce, bo 04.01.2022 w trzech albo nawet czterech wersjach. Co o nich wiemy

realme GT 2 Pro – Specyfikacja

Najbardziej zaawansowany model z serii GT2 to właśnie GT2 Pro. Najnowsze dzieło realme wyposażone jest w 6,7″ wyświetlacz AMOLED wyprodukowany przez Samsung. Będzie on wyświetlał obraz z szybkością 120Hz w rozdzielczości QHD+. Rozdzielczość aparatu z frontu to 32Mpx. Ramki również są z tych cieńszych, choć do czołówki jeszcze trochę brakuje. Z frontu realme GT 2 Pro prezentuje się zatem wyśmienicie.

R E K L A M A

realme gt 2 7

Wewnątrz skrywa się potęga, czyli Snapdragon 8 Gen 1, który otrzymał należyte wsparcie od 12GB pamięci LPDDR5 oraz 1TB UFS 3.1. Mocy do tego zestawu dostarcza bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem 65 W. Macie pytania?

realme gt 2 2

Jeżeli szukacie haczyka w postaci cięć kosztów na aparatach, to was zasmucę. Z tyłu otrzymujemy dwie matyce 50Mpx. Pierwsza z nich to główny obiektyw z matrycą w rozmiarze 1/1.5″ od Sony (IMX766) z OIS, podczas gdy druga będzie strzelać piękne zdjęcia szerokokątne o kącie nawet 150 stopni – to najlepszy wynik w świecie mobilnej fotografii. Ostatni obiektyw to 2Mpx do zdjęć mikroskopowych z powiększeniem 30x.

realme GT2 Pro ME oraz Camera performance?

realme gt 2 5
realme GT2 Camera Performance czy może GT2 Pro

O ile wersja Master Edition była do przewidzenia, ponieważ jej odpowiednik dla serii GT sprzedawał się bardzo dobrze, o tyle Camera performance to zaskoczenie. Pewnie mogliście wcześniej znaleźć zdjęcia GT2 Pro z poziomym ułożeniem aparatów. Prawdopodobnie jest to właśnie wersja Camera Performance, o której na ten moment wiemy niewiele. Skoro wersja Pro otrzymała 2x 50Mpx z górnej półki, nie wiem, co więcej mogłaby zaoferować wersja dedykowana dla fotomaniaków. Na ten moment wersja ta jest owiana największą tajemnicą.

realme GT2 – po prostu

Wraz ze swoim dużym bratem zaprezentowany zostanie podstawowy model realme GT2, który ma być napędzamy Snapdragonem poprzedniej generacji, a więc wersją 888, który otrzyma tyle samo pamięci RAM co większy model (12GB). Otrzymać ma ona przy okazji najnowszy tryb GT 3.0 oraz nowy system chłodzenia. Zakładać można, że takie same rozwiązania trafią do wersji Pro, bowiem Snapdragon 8 gen 1 grzeje się jeszcze bardziej, o czym przekonali się recenzenci najnowszej Motoroli wyposażonej w ten układ.

Doniesienia mówią o kamerze głównej 50Mpx wraz z 8Mpx kamerą szerokokątną i 2Mpx matrycą do pomiaru głębi. Jest to zatem mniej szałowy zestaw niż w którejkolwiek z wersji Pro, ale i on znajdzie wielu klientów, tego jestem pewny.

Dużo wersji i jeszcze więcej tajemnicy

Chyba pierwszy raz tak blisko premiery nie jesteśmy nadal pewni co i z jakimi podzespołami zostanie zaprezentowane przez realme. Ja stawiam, że wersja GT2 Pro i GT2 Camera performance to jedno urządzenie, które zadebiutuje z wersją ME oraz GT2. Byłoby to zbieżne z poprzednią generacją i byłoby spójne z doniesieniami.


Posłuchaj nas!