Młodzieżowe słowo roku 2023, czyli kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu właśnie ruszyła! Można już zgłaszać swoje propozycje.

Młodzieżowe słowo roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN pod patronatem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjatywa, swoje początki datuje się na 2016 rok, kiedy to ruszyła pierwsza edycja. Co zwycięży w tym roku? Czas pokaże, ale póki co nie znamy jeszcze kandydatów. Od 11 października 2023 roku do 8 listopada 2023 roku do godziny 12:00 można wysłać swoje propozycje.

//dzisiaj na dailyweb

Następnie zostanie wyłonionych 20 słówek, które będą rywalizować ze sobą o tytuł Młodzieżowego Słowa 2023 roku. Ja nie jestem już najmłodszym junakiem, który ogarnia wszystkie śpiulkoloty. Chętnie się dowiem jakich wyrażeń używa teraz młodzież. Nie posiadam również dzieci, więc mogę być nieco zaskoczony, ale również liczę na to, że Twoja stara cały czas przetrwała próbę czasu i ponownie pojawi się wśród kandydatów.

Młodzieżowe Słowo roku
Jakie słówka są trendy w 2023 roku poznamy już w listopadzie

Młodzieżowe słowo roku 2023 już w boksach startowych

Należy pamiętać, że słowa, które chcemy zgłosić, nie mogą być wulgarne, ani nieponiżające nikogo. Wyrzućcie wszystkie rasistowskie, czy julkowe porównania ze swojego słownika. Chętnie bym zobaczył odrzucone słowa, bo w tym roku prawdopodobnie istnieje jakaś kreatywna i niezbyt wyrafinowana nazwa na patologiczne zachowania yotuberów, ale pewnie jakaś Puszka Pandory może się pojawić.

Wpierw trzeba jednak wysłać swoje propozycje, aby jury wyłoniło finalną dwudziestkę. W tym celu należy przejść do formularza (link znajdziecie TUTAJ), wpisać słowo, jego znaczenie i podać swój adres e-mail. Ja nie będę tutaj się nawet trochę krył – powrócę wspomnieniami do czasów gimnazjum i zgłoszę oldschoolową Twoją starą. Mój żart może nie jest najwyższych lotów, ale za to na pewno robi lepszy bigos niż Twoja stara :) Błagam – sekcjo komentarzy – proszę mnie nie zawieść. Wszystkie Twoje stare na pokład!

Młodzieżowe Słowo roku – wygra nowoczesność czy Twoja stara?

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Harmonogram całej zabawy wygląda następująco:

  • od 11 października 2023 do 8 listopada 2023 – zbieranie propozycji słów-kandydatów
  • od 15 listopada do 30 listopada – ostateczne głosowanie, wybór zwycięskiego słowa spośród finałowej dwudziestki
  • grudzień 2023 –  ogłoszenie Młodzieżowego Słowa Roku 2023

Sposób, w jaki Konopskyy przedstawił PandoraGate sprawił, że temat nie dotrze tam, gdzie powinien

Rok temu do rywalizacji przystąpiły takie frazy jak: baza, betoniarz, cringe, essa, gigachad, kto pytał?, łymyn, naura, NPC, odklejka, onuca, pokemon, rel, robi wrażenie, siedemnaście, sigma, slay,sus, twoja stara/twój stary i UwU. Wielkim zwycięzcą okazało się słowo ESSA!, a nagrodę Jury zdobyła ODKLEJKA. Co w tym roku zwycięży? Dowiemy się już za parę miesięcy.