Gdybyście zapytali mnie o jeden z moich ulubionych zespołów muzycznych, to myślę, że bez zawahania się wspomniałbym o Radiohead. To, co robi Thom Yorke i reszta panów z ekipy, to dla mnie esencja tego, czego szukam w muzyce. Jestem wielkim fanem. Jeśli macie podobnie, to przybijam piątkę za doskonały gust, a jeśli dodatkowo lubicie Mario (jak można nie lubić?!), to mam dla Was coś extra: cały album In Rainbows stworzony tylko przy pomocy dźwięków pochodzących z Mario 64. Szaleństwo.

In Rainbows to jeden z tych albumów, który naprawdę mocno wymęczyłem. Bardzo melodyjny i nostalgiczny album. Uwielbiam genialny Weird Fishes, Reckoner czy docenione po czasie Jigsaw Falling into Place. Zakładam, że do artykułu wpadliście Wy, nie tylko fani Mario, ale także Radiohead, dlatego przy tej okazji podrzucam Wam jeden z ciekawszych coverów, który grał u mnie w aucie bardzo często.

Dźwięki z Mario 64 w albumie In Rainbows od Radiohead – szaleństwo

Wracając jednak do sprawcy całego zamieszania – Youtuber, sądząc po zdjęciu w profilu – fan Radiohead, postanowił zaskoczyć nas wszystkich i przygotował wybuchowe połączenie muzyki Radiohead i dźwięków wprost ze świata Mario. W sposób powstało dzieło, które nie może nie wzbudzić zainteresowania. Otóż nie pojedynczy utwór, ale cały album został stworzony tak, by był lustrzanym odbiciem pierwowzoru, ale z wykorzystaniem dźwięków pochodzących z popularnej gry. Oto efekt:

Oczywiście skłamałbym, gdybym napisał, że wole remix niż oryginał, ale doceniam mocno poświęcenie i zaangażowanie, bo z pewnością zajęło to naprawdę dużo czasu. Tym samym zawsze przy takich projektach zastanawiam się, jak ludzie to robią, że mogą sobie pozwolić czasowo na takie projekty. Spędzam 14h każdego dnia przed ekranem komputera i ciągle jestem w niedoczasie.

Za projekt odpowiedzialny jest Youtuber podpisujący się pseudonimem on4word, który w swojej kolekcji ma dużo więcej atrakcji, analogicznych do nowej aranżacji albumu In Rainbows. Są miksy Aphex Twin czy Tame Impala. Gustu nie można mu odmówić. Zachęcam do odwiedzenia jego kanału i pozostawienia dobrego słowa.

Utwory możecie także pobrać na Bandcampie projektu, zostawiając dosłownie każdą kwotę dla twórcy, do czego gorąco zachęcam.

Oscary 2023 – znamy nominacje! Najciekawsze rozdanie nagród od lat?