Klawiatura gamingowa Roccat Magma Aimo RGB to idealna klawiatura budżetowa dla codziennych graczek i graczy!

Roccat Magma Aimo RGB jest klawiaturą membranową, a więc cichszą od mechanicznych. Klawisze są wygodnie wyprofilowane, dzięki czemu  świetnie sprawdzają się podczas grania. Klawiatura jest faktycznie świetnie wyprofilowana i samo pisanie na niej jest niezwykle przyjemne, a na pewno przyjemniejsze niż na jakiejkolwiek klawiaturze w laptopie. No niebo a ziemia!

roccat magma

Piękna i ergonomiczna

Model Magma jest pięknie podświetlany, co widać już na zdjęciach. Na żywo prezentuje się znacznie lepiej! Ergonomicznie ustawione klawisze o wysokim skoku dodatkowo dodają temu sprzętowi charakteru.

Na początku miałam problem ze skupieniem się na tym, co dzieje się na ekranie (ale żaden meczyk przez to nie przepadł 😉 ). Dopiero z czasem przyzwyczaiłam się do tych pięknych LED-owych kolorów tęczy. Od tamtej pory nie oszczędzam żadnego przeciwnika, a klawiatura zdecydowanie mi w tym pomaga.

screenshot uk.roccat.com 2021.10.29 19 21 53

Mówiłam już, że Roccat Magma jest ergonomiczna? Specjalna, dodawana do klawiatury podkładka pod nadgarstki pozwala je oprzeć nieco wyżej. Dzięki temu kąt podparcia nadgarstka jest większy, a ciężar nacisku na niego – mniejszy. Ergonomiczną podkładkę łatwo zamontować „na klik”, więc podczas użytkowania mamy gwarantowane dodatkowe wsparcie, a w czasie gry – bardziej bezpośrednią kontrolę.

Czarne klawisze pięknie kontrastują z białym, wierzchnim panelem klawiatury. Dzięki temu kontrast między klawiszami jest wzmocniony, co znacznie ułatwia ich odnalezienie. Biały panel z kolei doskonale oddaje tęczowe oświetlenie, które emitują LED-y tuż pod nim.

Nie obyło się bez wad

Magma jest super, jednak, niestety, nie obsługuje makr. Makra przydają się głównie podczas grania, gdy potrzebujemy skorzystać z kilku klawiszy jednocześnie. Polega to po prostu na wcześniejszym ustawieniu danej sekwencji klawiszy po wciśnięciu jedynie jednego. Wówczas komputer odczytuje to jakbyśmy wcisnęli i wcisnęły cała sekwencję. Nie dziwi jednak, że Magma nie obsługuje tej funkcji. Klawiatura mimo że gamingowa, wciąż pozostaje budżetową. Funkcja obsługi makr jest wciąż cechą sprzętu ze zdecydowanie wyższej półki.

Producent, zamiast makr, wrzucił jednak do Magmy podobną funkcję. Technologia Roccat Easy Shift [+] pozwala przypisać drugą funkcję do obsługiwanych klawiszy. W jednej chwili możemy mieć do dyspozycji dwa razy większą liczbę klawiszy – wystarczy przytrzymać wybrany klawisz modyfikujący.

Specyfikacja klawiatury Roccat Magma:

  • Klawiatura membranowa
  • Przezroczysty przedni panel
  • 5 stref podświetlania AIMO
  • Kabel USB o długości 1.8m
  • Profil gamingowy
  • Oprogramowanie kompatybilne z Windows® 7, 8, 10 & 11

20211029 191824

Klawiatura Roccat Magma Aimo RGB – dla kogo?

Magma świetnie sprawdzi się jako pierwsza, „poważna” klawiatura gamingowa. Pozwoli poczuć to, czego regularne klawiatury z niższym skokiem nie posiadają. Piękne podświetlenie, ciche klawisze membranowe oraz podkładka pod nadgarstki to główne atuty tego sprzętu. Szukasz pierwszej, gamingowej klawiatury? Ten sprzęt jest właśnie dla Ciebie!