Lei Jun, CEO Xiaomi poinformował, że Xiaomi 13 Ultra będzie dostępny globalnie, również w Polsce. Co wiemy o nadchodzącym sztandarowcu producenta z Państwa Środka?

Xiaomi 12S Ultra, który miałem okazję sprawdzić własnoręcznie, nie trafi najpewniej na polskie półki sklepowe. Jasne, żądni nowości klienci mogą zamówić go w mniej oficjalny sposób, ale nie jest to ani tanie, ani wygodne i po drodze zawsze coś może pójść nie tak. Wielka szkoda, gdyż sprzęt, którego aparat przygotowano razem z niemiecką marką Leica, zapowiada się nader atrakcyjnie. Wrażenie zrobiły na mnie, jakość wykonania, wyważenie, jakość fotografii oraz przepiękny ekran AMOLED E5 2K o przekątnej 6,73-cala. Jasność na poziomie 1500 nitów i 10-bitowa głębia kolorów… dokładnie na to zasługuje flagowiec. Czy następca będzie równie atrakcyjny? Na to się zapowiada, ale najważniejsze jest to, że będziemy mogli go kupić, u nas – w Polsce.

Xiaomi 12S Ultra
Ilustracja przedstawia smartfon Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 13 Ultra zawita do Polski

Lei Jun, CEO Xiaomi potwierdził oficjalnie przyszłą globalną dostępność modelu 13 Ultra. Sprzęt będzie oferowany na rynku międzynarodowym i przyznam, że nieszczególnie mnie to zaskoczyło. Producent, podobnie jak inne firmy z Państwa Środka, często bada mniej typowe pomysły w ramach własnego podwórka, aby dopieścić je i wysłać „w świat”. Podobnie postępuje na przykład OPPO, czyli jedna z firm działających w ramach gruby BBK Electronics, do której należą jeszcze vivo, realme i OnePlus.

Xiaomi 12S Ultra

Niestety, brak jest informacji o nadchodzącym modelu Xiaomi 13 Ultra. Są jednak pewne przewidywania, które można uznać za więcej niż prawdopodobne. Co ciekawe, w sieci pojawiają się doniesienia o modelu bazowym, czyli Xiaomi 13. Model Ultra z pewnością otrzyma topowy chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, a także aparat przygotowany przy współpracy z marką Leica. Jeśli chodzi o podstawowego przedstawiciela serii, mówi się o płaskim 6,36-calowym panelu o rozdzielczości FHD+.

Kiedy możemy spodziewać się debiutu Xiaomi 13 Ultra i Xiaomi 13? Ten będzie miał miejsce zapewne dopiero po premierze najnowszych układów mobilnych dla smartfonów Snapdragon Gen 2. Typujemy więc końcówkę roku, natomiast nie wiadomo, czy globalna premiera nie będzie poprzedzona wydarzeniem w Chinach, tak jak miało to miejsce zazwyczaj.

Logitech MX Mechanical po kilku tygodniach użytkowania – czy klawiatura jest tak dobra, jak twierdzą?