Logi pokazało właśnie nową mysz ergonomiczną o nazwie Lift i to nie przypadek, że mamy ją w testach. Oto kilka najważniejszych, a przede wszystkim pierwszych wrażeń.

Logitech Lift to nie jest oczywiście pierwszy produkt, który marka wypuściła w segmencie myszy ergonomicznych. Doskonale z pewnością znacie ich flagowy produkt, MX Master Vertical Ergonomic, który cały segment reprezentuje. Po co w takim razie kolejny produkt? Otóż, by nieco bardziej zdywersyfikować linię produktową, bo sam Lift jest mniejszy od starszego brata, dopasowany głównie do małych i średnich dłoni. A to w praktyce oznacza, że jeśli MX Master był zbyt wielki, to Lift z pewnością będzie pasował idealnie.

Logi Lift, czyli mniejsza mysz wertykalna

Lift to najnowszy dodatek do serii Ergo firmy Logitech. Została starannie opracowana z uwzględnieniem uwag zgłoszonych przez użytkowników biorących udział w kilku rundach testów odbywających w laboratorium Logitech Ergo Lab oraz po uzyskaniu aprobaty czołowych instytucji zajmujących się ergonomią.

Logi Lift ze względu na swoją pionową konstrukcję i zachowany kąt 57 stopni, unosi – przez co automatycznie odciąża – Wasz nadgarstek. Producent zapewnia o nieco bardziej zrelaksowanej pozycji przedramienia. To oczywiście nie pozostaje bez znaczenia, jeśli z komputerem pracujecie przez przynajmniej kilka godzin dziennie.

R E K L A M A

High Resolution PNG Lift Graphite Right LIFE 01

Specyfikacja Logi Lift

Wymiary myszy 

  • Wysokość: 71 mm
  • Szerokość: 70 mm
  • Długość: 108 mm
  • Waga: 125 g

Wymiary myszy 

  • Wysokość: 71 mm
  • Szerokość: 70 mm
  • Długość: 108 mm
  • Waga: 125 g

Logi Lift

O dziwo mysz wydaje się być całkiem komfortowo, pomimo pierwszego dziwnego wrażenia, wciskania klawiszy z… boku urządzenia, a nie klasycznie od góry. Mysz pokryta jest przyjemnym gumowanym materiałem w tylnej części, więc nie ma mowy, żeby nadgarstek Wam się po niej przesuwał. Ponadto klawisze są praktycznie bezdźwiękowe, chyba że w absolutnej ciszy usłyszycie bardzo subtelny, stłumiony klik.

High Resolution JPG Lift Rose ENVR 053

Jedna bateria AA ma wystarczyć na 2 lata pracy z Lift. To ciekawe, jak bardzo to urządzenie jest zoptymalizowane w kontekście zużycia energii. Oczywiście nie ma skomplikowanego zadania, ale dalej, mówimy tutaj o 24 miesiącach pracy. Lift można podłączyć bezpośrednio do komputera poprzez protokół Bluetooth albo z dostarczonym, popularnie nazwanym donglem, czyli odbiornikiem USB.

1G7A2002logi lift

Mysz dostępna jest w kolorze grafitowym, różowym i białym, aby dopasować się do estetyki miejsca pracy. Ucieszą się również użytkownicy leworęczni, gdyż Logi przygotowało dla nich mysz, dostępna w kolorze szarym.

High Resolution PNG Lift Graphite Right ENVR 014

Z moich obserwacji, samo przyzwyczajenie się do obsługi Lift nie stanowi większego problemu. Sposób pracy nie zmienia się radykalnie, aczkolwiek może on wymagać nieco przyzwyczajenia. Głównie dlatego, że usilnie próbuje ją podnosić i przesuwać jak mysz, gdy na biurku zabraknie mi miejsca na ruch. Ze zwykłą myszą problemu nie ma żadnego, ale Lift tak łatwo nie podniesiecie jedną ręką, bo przez jej budowę, zwyczajnie się ona wyślizguje. Zgłosiłem ciekawostkę do producentów, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że to kwestia przyzwyczajenia i przestawienia się na pracę z myszą.

1G7A2003

Logi Lift a jak z dostępnością?

Mysz Lift Vertical Ergonomic Mouse będzie dostępna w kwietniu 2022 r. na stronie Logitech.com oraz u innych sprzedawców na całym świecie. Przewidywana cena detaliczna myszy Lift Vertical Ergonomic Mouse wynosi 349 zł. Mysz Lift for Business będzie również dostępna w sprzedaży na całym świecie.