Mural z Geraltem z Rivii – najsłynniejszym wiedźminem – powstał w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej na tzw. Manhattanie – osiedlu bloków mieszkalnych.

Obraz przedstawiający Wiedźmina w Łodzi zajmuje 3 ściany wieżowców. Został namalowany na wysokości 24 pięter – ma ponad 70 metrów wysokości.

Mural przedstawia Geralta z Rivii ustawionego tyłem do oglądającego. Autorem grafiki jest Jakub Rebelka – malarz i twórca komiksów. Obraz na ścianach bloków w Łodzi malowało 8 osób. Malowanie trwało 2 tygodnie.

– Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię – opowiada Rebelka.

Łódź pokochała Wiedźmina

Mural z Wiedźminem w Łodzi to element długofalowej strategii miasta. Łódź chce używać sławy Geralta z Rivii do promocji. Mural to kolejny etap współpracy miasta, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt Red i EC1 przy marce Wiedźmina.

W najbliższym czasie CD Projekt Red ma wypuścić na rynek też serię gadżetów z muralem. Z kolei w powstającym właśnie w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.

mural z Wiedźminem w Łodzi


Posłuchaj nas!