Nareszcie poznaliśmy nowe detale na temat 3 nowych monitorów Oddysey dla graczy od Samsunga. Ekrany zostaną wyposażone w technologię AMD FreeSyns Premium Pro i Vesa Display HDR True Black. Cacka zostaną zaprezentowane na targach CES 2024.

Jakiś czas temu mój redakcyjny kolega miał okazję pisać na temat nowego monitora firmy LG, który wyróżnia się nieprawdopodobną technologią. Kto wie, może to właśnie on stanie się najlepszym wyborem dla graczy w nowym roku.

//dzisiaj na dailyweb

Dlaczego o tym wspominam? Jak to mówią, konkurencja nigdy nie śpi, dlatego Samsung zapowiedział 3 monitory OLED dla graczy. Na całe szczęście gigant podzielił się ze światem istotnymi szczegółami na temat swoich nowych urządzeń, więc możemy już teraz porównać oferty. Bardzo ważne jest też to, że urządzenia giganta lepiej poznamy dzięki targom CES 2024, które odbędą się już za kilka dni w Las Vegas.  

Samsung zapowiada 3 monitory Odyssey. Czy gracze będą zadowoleni? 

Na początek opowiem o wspólnych cechach i możliwościach nowych urządzeń giganta. Wszystkie wyświetlacze OLED mogą pochwalić się technologiami AMD FreeSyns Premium Pro i VESA DisplayHDR True Black 400. Dodatkowo każdy monitor jest wyposażony w zastrzeżoną przez firmę technologię przeciwodblaskową, która minimalizuje odbicia światła dziennego i otoczenia.  

Na pierwszy ogień ląduje 49-calowy Samsung Odyssey OLED G95SD. Co warto podkreślić? Produkt jest zakrzywiony oraz ultraszerokokątny, oferuje rozdzielczość DQHD (5120 x 1440), czar reakcji 0.03 ms, częstotliwość odświeżania 240 Hz, proporcje 32:9 oraz dostęp zarówno do platformy Smart TV firmy Samsung, jak i firmowego centrum gier w chmurze. Jeśli mowa zaś o estetyce, dzięki smukłej obudowie i nieco mniejszym rozmiarom niż Odyssey Ark, prezentuje się nieźle.  

samsung odyssey oled g8

Zapraszam na scenę numer dwa. Odyssey G80SD to pierwszy płaski 32-calowy monitor do gier OLED w ofercie firmy. Charakteryzuje się rozdzielczością 4K UHD (3840 x 2160), współczynnikiem 16:9, czasem reakcji 0.03 ms i częstotliwością na poziomie 240 Hz. Ultracienki monitor powinien sprawdzić się w przypadku ciasnych biurek (szerokość tego cacka sięga mniej więcej czterech milimetrów). Szczytowa jasność wynosi 450 nitów. Dodatkowo monitor może pochwalić się technologią CoreLight+, która zapewnia unikalne schematy oświetlenia.  

Na koniec weźmy się za trzecią i ostatnią sztukę. Monitor OLED G60SD jest 27-calowy, a więc stosunkowo niewielki, zwłaszcza biorą pod uwagę poprzednie pozycje. Urządzenie może pochwalić się częstotliwością odświeżania na poziomie 360 Hz i rozdzielczością QHD (2560 x 1440). Co istotne, ten produkt również wyposażono w technologię Samsunga o nazwie CoreLighting+. Dodatkowo monitor ma smukłą, metalową obudowę. Wyświetlacz można regulować poprzez nachylenie czy obrót.  

samsung odyssey oled g6

Minus? Nie podano jeszcze cen, ale to może się zmienić, gdy rozpoczną się targi CES 2024, które startują już w przyszłym tygodniu. Gigant obiecał, że każdy z wymienionych monitorów zadebiutuje jeszcze w tym roku. I jest to całkiem realna sprawa. W ubiegłym roku firma ogłosiła na tych samych targach wiele monitorów Odyssey do gier i wszystkie były gotowe już w połowie 2023 roku.