Wieści Auto

Cyberquad wzorowany na Tesli od Rich Rebuilds to monstrum bliskie oryginału. Rozpędza się do 160 km/h2 min read

25 sierpnia 2020 2 min read

Cyberquad wzorowany na Tesli od Rich Rebuilds to monstrum bliskie oryginału. Rozpędza się do 160 km/h2 min read

Od premiery Tesla Cybertruck minęło już sporo czasu. Ten wyjątkowy pick-up to nie jedyna atrakcja tamtej uroczystości. Pokazano również Cyberquad, który miał być tylko dodatkiem do prezentacji, a skradł uwagę widzów. Grupa fanów, znudzona czekaniem na Cyberquad postanowiła stworzyć swoją własną, szaloną wersję.

Po co czekać, gdy można zrobić coś samemu. Taką dewizą zdaje się, że kierowali się twórcy. Projekt tego pojazdu może i jest szalony, ale ludzie, którzy za nim stoją, mocno stąpają po ziemi. Maja nawet własną firmę, którą udało im się właśnie zareklamować na całym świecie.

Cyberquad od Rich Rebuilds to potężna bestia

Po prezentacji Tesla Cybertruck Elon Musk zacytował sławne zdanie Steva Jobsa — One More Thing. Po czym pokazał Cyberquada, a widownia oszalała. Wydawało się na początku, że nie będzie to model, który zostanie wprowadzony na rynek. Reakcja fanów była jednak tak duża, że postanowiono wprowadzić ten produkt w życie. Chociaż Elon Musk obiecał, że w przyszłym roku Cyberquad zadebiutuje na rynku, założyciele Rich Rebuilds nie myślą o dalszym czekaniu. Właśnie pokazali swoje szalone dzieło, które jest kopią quada od Tesli.

Tesla Cybertruck ATV
Tesla Cyberquad

Rich Rebuilds to amerykańska firma, którą założyli Rich Benoit oraz Steven Salowsky. Ci Panowie, wiedzą co robią. Tematem ich pracy są rekonstrukcje sławnych i drogich pojazdów. Nie szczędzą przy tym środków, a wszystko, co zbudują jest unikalne i wykonane w najlepszy sposób. Ich najnowszym dziełem jest elektryczny quad, który potrafi rozpędzić się do 160 km/h.

Prototyp Cyberquada, który zbudowali opiera się na częściach z ich innego projektu. Jako bazę pojazdu wykorzystano tu podzespoły zakupionego wcześniej elektrycznego motocykla od Zero Motorcycles. Rama i wszystkie inne potrzebne podzespoły pochodziły z Yamaha Raptor 700 z 2008 roku. Początkowo miał to być jedynie elektryczny quad lub ATV. Steven Salowsky przekonał jednak kolegę, że jest w stanie dopieścić karoserię tak, by przypominała ona do złudzenia pojazd od Tesli. Czy się udało, sprawdzicie sami oglądając zamieszczony powyżej film.

Więcej informacji o Rich Rebuilds na kanale YT.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x