Leica SOFORT 2 zadebiutowała po cichutku i bez pompy odpowiedniej produktom tej legendarnej firmy. Ten model nie jest mistrzowskim aparatem, to hybryda, która łączy pasję do aparatów instant z cyfrowymi możliwościami.

Od razu „Sorka” Leica za ten żart! Przecież wiesz, że my cię w redakcji kochamy! Kochamy też Twoje analogowe aparaty, którymi robimy zdjęcia. Kochamy nawet takie wynalazki jak Leica Leitz Phone 2, który pojawił się w Japonii.

//dzisiaj na dailyweb

Wiemy też, że chociaż widzieliśmy już gdzie aparat podobny do Leica SOFORT 2, to nadal jest dla takiego sprzętu miejsce na rynku. Nawet jeśli to coś zupełnie innego niż „magia czerwonej kropki”. Estetyczny minimalizm to coś nieoczywistego w świecie sprzętu fotograficznego. Musimy przyjrzeć Ci się dlatego bliżej!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Leica SOFORT 2 – gdzieś to już widziałem!

Leica SOFORT 2 to drugi model firmy, który reprezentuje serię aparatów natychmiastowych. Ten pierwszy pojawił się już 7 lat temu i również wykonany był we współpracy z firmą Fujifilm.

Leica SOFORT 2

Leica SOFORT 2 to model, który jest bezpośrednim odpowiednikiem aparatu Fujifilm INSTAX mini Evo, o którym również pisałem. Nic dziwnego więc, że aparaty charakteryzują się tą samą technologią wywoływania zdjęć natychmiastowych INSTAX. Oba aparaty dzielą ze sobą tę samą 4,9 MP matrycę, obiektyw 28 mm (różnicą jest światłosiła — f/2.0 w Fuji oraz f/2.4 w Leica), 3-calowy ekran, lampę błyskową oraz elektronikę z automatycznym pomiarem ekspozycji.

Fuji nawiązuje stylistyką do aparatów retro. Leica SOFORT 2 to minimalistyczny i wyrafinowany projekt, o całkowicie innym charakterze. Oba aparaty w wyjątkowy sposób łączą w sobie analogowy świat, druk oraz cyfrowe możliwości.

Leica SOFORT 2

Leica SOFORT 2 może robić zdjęcia, a potem je drukować. Może też przyjmować je ze smartfonu lub bezpośrednio z innych aparatów firmy dzięki łączności bezprzewodowej. Nowa aplikacja FOTOS pozwala przesyłać zdjęcia oraz je edytować. Bezpośrednio w aparacie można skorzystać też z trybu macro (od 10 cm) oraz 10 efektów obiektywu i 10 efektów filmowych.

Wprowadzenie aparatu na rynek towarzyszą też nowe dedykowane akcesoria. Wśród nich są etui, paski do aparatu, ramki oraz 3 nowe filmy typu INSTAX.

Leica SOFORT 2

Pamiętam, że pierwszy aparat Leica trafił w moje ręce już ponad 25 lat temu. W tych aparatach naprawdę można się zakochać. Wcale mnie nie dziwi, że ktoś mógłby zechcieć kupić sobie taki aparat instant. Sam bym to zrobił, ale moje emocje studzi cena, którą wynosi 1 850 zł.

Więcej informacji o Leica SOFORT 2 można znaleźć na oficjalnej stronie.