LEGO Dungeons & Dragons już niebawem pojawi się na półkach sklepowych! Nie będę krył mojej fascynacji – nie mogę się doczekać!

Jak ja się cieszę, że Dungeons & Dragons nagle zawitał w popkulturze. Gry wyobraźni RPG to bardzo ważna część mojego dzieciństwa. Czaderskie kości do gry, dziesiątki godzin siedzenia z kumplami przy świeczkach i gotyckiej muzyce oraz snucie historii w świecie fantasy. W zeszłym roku w kinach zadebiutował film Dungeons & Dragons: Złodziejski kodeks i była to naprawdę udana rozrywka.

//dzisiaj na dailyweb
  • OnePlus Nord 4 premiera nowego smartfonu ze średniej półki cenowej
  • Canon zapowiada coś wielkiego!
  • YouTube nuć, gwiżdż, a nawet gadaj
  • Leica SL3 i zaskakujący błąd
  • GTA wywołuje szaleństwo w sieci

Projekt, który z góry spisałem nieco na niepowodzenie – pozytywnie mnie zaskoczył. Poczułem moc przygody i humoru. Zadebiutowała również gra wideo Baldur’s Gate 3, która bazuje na zasadach piątej edycji Dungeons & Dragons znanej z wersji fabularnej. Na fali popularności tych obu tytułów oraz z okazji 50-lecia gry fabularnej, fani Dungeons & Dragons będę mieli okazję na upiększenie swoich półek. Zestaw LEGO już w kwietniu 2024 roku pojawi się na półkach sklepowych!

LEGO Dungeons & Dragons już w kwietniu pojawi się na półkach sklepowych!

LEGO Dungeons & Dragons

LEGO Dungeons & Dragons to zestaw numer 21348. Składa się z aż 3745 elementów. W środku znajdziemy również aż 6 minifigurek. Całość po złożeniu ma 48 centymetrów wysokości, 37 centymetrów szerokości i 30 centymetrów głębokości. Całkiem pokaźny zestaw! Kosztuje 1699 złotych i ma smoka!

Dobra, trochę stopniowałem napięcie, choć nazwa zestawu: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka nieco zdradza jego zawartość. Spójrzcie tylko na zdjęcia kompletu. Wygląda epicko, czyli tak jak wielki, latający potwór wyglądać powinien! Można go zamontować na budowli i wyobrażać sobie, jak bestia atakuje zamek.

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę!

LEGO Dungeons & Dragons

Poza tym zestaw wyposażony jest w tawernę (gdzie najpewniej barman wyciera szklanki) ze zdejmowanym dachem, dzięki czemu można zobaczyć wnętrze na górnym poziomie. Komplet zawiera także loch i wieżę. Uwzględniono również sześć minifigurek LEGO – Łotr Orka, Wojownik Gnoma, Czarodziej Elfa i Kleryk Krasnoluda. Będziecie mogli stać oko w oko z potworami takimi jak Obserwator, Wielka Sowa, Złudna bestia i… galaretowaty sześcian, który pojawił się w filmie.

Dodatkowo w centrum nagród do odebrania za 2700 pkt będziecie mieli ekskluzywną książeczkę w tematyce D&D. Co ważne będzie dostępna będzie również jej elektroniczna wersja. Zestaw ma zadebiutować dokładnie 4 kwietnia 2024 roku i jest już dostępny na oficjalnej stronie LEGO. Jaram się jak 15-letni nerd! Aż chyba wyciągnę podręcznik do D&D i zrobię rewatch filmu, który obecnie jest dostępny na SkyShowtime.

Nowy zestaw Lego Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków wzbudza małe kontrowersje

Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka to zestaw Dragons’s Keep: Journey’s End autorstwa BoltBuilds, który początkowo był zaprezentowany w programie LEGO IDEAS. Dodatkowo, w okolicach sierpnia, na rynku ma pojawić się seria minifigurek D&D, która będzie idealnym uzupełnieniem setu.