Jeśli myśleliście, ze Netflix odpuścił sobie walkę ze współdzieleniem kont pomiędzy użytkownikami, to bardzo się mylicie. Jakiś czas temu w naszym kraju wprowadzono testy nowych zabezpieczeń. Osoby, które udostępniają znajomym swoje konto, a ci logują się z innych lokalizacji, otrzymują ostrzeżenie i prośbę o weryfikację SMS.

To kolejna próba walki z nielegalnym dzieleniem się kontem. W Stanach Zjednoczonych problem występuje również, ale nie na taką skalę, jak w Polsce i – jak się okazuje – w kolejnych krajach Europy. Teraz gigant wziął na celownik włoskich użytkowników. Może to dziwić, jeśli spojrzymy na ceny Netflixa, które – biorąc pod uwagę bogatą ofertę serwisu – ciągle są niskie.

R E K L A M A

Netflix testuje weryfikację SMS we Włoszech

Jeśli logujemy się na konto Netflix z innej lokalizacji niż jest zadeklarowana, jako nasze miejsce użytkowania, Netflix prosi o weryfikację poprzez SMS lub e-mail. Jednokrotnie możemy „odroczyć” wyrok, jednak przy kolejnym takim komunikacie niezbędne już jest podanie hasła.

O pojawieniu się takich weryfikacji we włoskiej odsłonie Netflixa poinformował serwis BGR. To już kolejny kraj z taką weryfikacją, dlatego wiele wskazuje na to, że Netflix może lada chwila odpalić to narzędzie globalnie.

gammawire.com
gammawire.com

Kiedy test takich narzędzi pojawił się w Polsce, w sieci zawrzało. Oczywiście było to wrzenie dość żałosne, bo krzyczeli ci, którzy okradali de facto Netflixa. Następnie w naszym kraju pojawiły się podwyżki Netflix, które były odebrane jako swego rodzaju kara za nadużywanie dobroci właścicieli serwisu.

Jak widać Netflix dalej szuka idealnego rozwiązania na te ograniczenia i zapewne prędzej czy później je znajdzie. Współdzielenie kont jest niezgodne z regulaminem i serwis ma prawo żądać jego przestrzegania.

Ile kosztuje Netflix? Ceny 2022

Ile kosztuje Netflix? Podstawowy Standard Premium
Koszt miesięczny* (PLN) 29 PLN 43 PLN 60 PLN
Liczba ekranów, na których można jednocześnie korzystać z serwisu 1 2 4
Liczba telefonów lub tabletów, na które można pobierać pliki 1 2 4
Oglądaj filmy, seriale i programy bez ograniczeń
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie
Dostępna jakość HD
Dostępna jakość Ultra HD

Posłuchaj nas!