Netflix lubi zmieniać ceny, dlatego warto być na bieżąco, szczególnie biorąc pod uwagę wysoką w naszym kraju inflację.

Wzrastająca od kilku już miesięcy inflacja na szczęście z początkiem 2022 roku nie przełożyła się na wzrost cen Netflixa. Ostatnia podwyżka miała miejsce w sierpniu 2021 roku, jednak zmierzające w naszym kierunku HBO Max może zachęcić właścicieli Netflixa do podniesienia cen abonamentu. Zastanawiacie się ile kosztuje Netflix w 2022 roku?

R E K L A M A

Być może ostatnie zdanie brzmi dla Was paradoksalnie, bo większa konkurencja powinna ceny raczej obniżać, niż je podnosić. W przypadku Netflixa jednak, ma on tak mocną pozycję, że może sobie pozwolić na taki ruch. Tylko po co? Oczywiście, aby… jeszcze bardziej wzbogacić swoją ofertę, dzięki większym nakładom pieniężnym.

Ile kosztuje Netflix 2022

Ubiegłoroczne podwyżki cen Netflix dały się we znaki abonentom serwisu. Nie były to symboliczne skoki, bo w przypadku pakietu Premium oferującego jakość Ultra HD 4K wzrost wyniósł aż 15% (z 52 zł do 60 zł miesięcznie). Pakiet Podstawowy, czyli najpopularniejszy staniał z kolei o 5 złotych.

W ofercie dostępne są aktualnie trzy opcje abonamentowe:

  • Netflix pakiet podstawowy
  • Netflix pakiet standard
  • Netflix pakiet premium

Netflix – porównanie planów 2022

Ile kosztuje Netflix? Podstawowy Standard Premium
Koszt miesięczny* (PLN) 29 PLN 43 PLN 60 PLN
Liczba ekranów, na których można jednocześnie korzystać z serwisu 1 2 4
Liczba telefonów lub tabletów, na które można pobierać pliki 1 2 4
Oglądaj filmy, seriale i programy bez ograniczeń
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie
Dostępna jakość HD
Dostępna jakość Ultra HD

Netflix – darmowy okres próbny

Od pewnego czasu Netflix zrezygnował również z oferowania darmowego okresu próbnego. Wcześniej był to okres jednego miesiąca, jednak było to dość mocno nadużywane, szczególnie w Polsce. Jeśli nie jesteście przekonani do usługi to warto skorzystać przez jeden miesiąc z najtańszego pakietu, który kosztuje 29 złotych. Taki okres powinien wystarczyć Wam na zapoznanie się z ofertą biblioteki i ewentualne zrezygnowanie z abonamentu, co możliwe jest w każdej chwili za darmo.

Netflix: cena równa się jakość?

Czy wyższa cena przełożyła się na lepszą jakość produkcji, które pojawiają się na Netflixie? I tak i nie, bo wszystko zależy od skali. W serwisie praktycznie codziennie są jakieś premiery, jednak większość z nich nie przebija się do topowych list najlepszych produkcji. Rok 2021 był jednak rekordowym okresem w przypadku filmów. Netflix wypuścił wtedy ponad 70 swoich oryginalnych filmów, a przykład Nie patrz w górę, który uznaję za jeden z lepszych filmów ostatnich lat pokazuje, że warto zainwestować w abonament Netflix.

Zobacz także: Jakie Seriale Netflix warto obejrzeć? Oto pełna lista.