Netflix lubi zmieniać ceny, dlatego warto być na bieżąco, szczególnie biorąc pod uwagę wysoką w naszym kraju inflację.

Wzrastająca od kilku już miesięcy inflacja na szczęście z początkiem 2022 roku nie przełożyła się na wzrost cen Netflixa. Ostatnia podwyżka miała miejsce w sierpniu 2021 roku, jednak zmierzające w naszym kierunku HBO Max może zachęcić właścicieli Netflixa do podniesienia cen abonamentu. Zastanawiacie się ile kosztuje Netflix w 2022 roku?

Być może ostatnie zdanie brzmi dla Was paradoksalnie, bo większa konkurencja powinna ceny raczej obniżać, niż je podnosić. W przypadku Netflixa jednak, ma on tak mocną pozycję, że może sobie pozwolić na taki ruch. Tylko po co? Oczywiście, aby… jeszcze bardziej wzbogacić swoją ofertę, dzięki większym nakładom pieniężnym.

R E K L A M A

Ile kosztuje Netflix 2022

Ubiegłoroczne podwyżki cen Netflix dały się we znaki abonentom serwisu. Nie były to symboliczne skoki, bo w przypadku pakietu Premium oferującego jakość Ultra HD 4K wzrost wyniósł aż 15% (z 52 zł do 60 zł miesięcznie). Pakiet Podstawowy, czyli najpopularniejszy staniał z kolei o 5 złotych.

W ofercie dostępne są aktualnie trzy opcje abonamentowe:

  • Netflix pakiet podstawowy
  • Netflix pakiet standard
  • Netflix pakiet premium

Netflix – porównanie planów 2022

Ile kosztuje Netflix? Podstawowy Standard Premium
Koszt miesięczny* (PLN) 29 PLN 43 PLN 60 PLN
Liczba ekranów, na których można jednocześnie korzystać z serwisu 1 2 4
Liczba telefonów lub tabletów, na które można pobierać pliki 1 2 4
Oglądaj filmy, seriale i programy bez ograniczeń
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie
Dostępna jakość HD
Dostępna jakość Ultra HD

Netflix – darmowy okres próbny

Od pewnego czasu Netflix zrezygnował również z oferowania darmowego okresu próbnego. Wcześniej był to okres jednego miesiąca, jednak było to dość mocno nadużywane, szczególnie w Polsce. Jeśli nie jesteście przekonani do usługi to warto skorzystać przez jeden miesiąc z najtańszego pakietu, który kosztuje 29 złotych. Taki okres powinien wystarczyć Wam na zapoznanie się z ofertą biblioteki i ewentualne zrezygnowanie z abonamentu, co możliwe jest w każdej chwili za darmo.

Netflix: cena równa się jakość?

Czy wyższa cena przełożyła się na lepszą jakość produkcji, które pojawiają się na Netflixie? I tak i nie, bo wszystko zależy od skali. W serwisie praktycznie codziennie są jakieś premiery, jednak większość z nich nie przebija się do topowych list najlepszych produkcji. Rok 2021 był jednak rekordowym okresem w przypadku filmów. Netflix wypuścił wtedy ponad 70 swoich oryginalnych filmów, a przykład Nie patrz w górę, który uznaję za jeden z lepszych filmów ostatnich lat pokazuje, że warto zainwestować w abonament Netflix.

Zobacz także: Jakie Seriale Netflix warto obejrzeć? Oto pełna lista.