Netflix ma od zawsze problem z dzieleniem kont pomiędzy użytkownikami. Udostępnianie haseł było nawet w pewien sposób bronione przez Netflixa. Tłumaczono to tym, że skoro ktoś płaci to już jest plus. Pomijano fakt, że jeden użytkownik dzieli się tym kontem z kilkoma osobami.

Nie ma oczywiście problemu z udostępnianiem konta domownikom. Po to też tworzone są profile na koncie. Użytkownicy jednak nadużywają tej funkcji i udostępniają znajomym swoje konta. Często takim, którzy mieszkają na drugim końcu nie tyle miasta, co nawet kraju. To ma się zmienić.

Udostępnianie haseł Netflix – koniec sielanki niebawem?

Gigant testuje właśnie nowe rozwiązanie. Podczas oglądania Netflixa pojawia się specjalny komunikat na ekranie. Informuje on o tym, że trzeba założyć własne konto, jeśli nie mieszkamy w jednym gospodarstwie z właścicielem abonamentu.

Sprawa została ujawniona i wykryta przez GammaWire. Serwis poinformował, że na razie testy takie prowadzone są na niewielkiej grupie, ale nie zmienia to faktu, że Netflix wziął się wreszcie za problem. Podczas logowania na konto wyskakuje komunikat o takiej treści:

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego , aby nadal oglądać Netflix.

Bum.

gammawire.com
gammawire.com

Jak widać na powyższym screenie można zdjąć „blokadę” za pomocą kodu, albo nawet kliknięcia „zweryfikuj później”. Jest to jednak dość niewygodny sposób, bo koło ratunkowe z „późniejszą weryfikacją” możemy wykorzystać tylko raz.

Wprowadzenie tej funkcji na globalną skalę może wywołać wie reakcje: uciekanie abonentów z Netflix (mniej prawdopodobne, bo brak szczególnie w Polsce konkurencji ofertowej), albo przyciągnięcie nowych abonentów. Nie zmienia to faktu, że lada chwila może pojawić się w naszym kraju swego rodzaju g*** burza. Wymiana kontami to norma w Polsce ;)

źródło: gammawire.com