Rynek dodatków do Apple Vision Pro tworzony dzięki drukarkom 3D rozwija się całkiem prężnie. Mam dla Was gadżet, który chętnie wydrukowałbym dla siebie, gdybym tylko miał tytułowe urządzenie.

Apple Vision Pro to najgorętszy gadżet technologiczny ostatnich dni. Najnowszy sprzęt firmy z Cupertino to kompaktowe okulary, które pozwalają na nawigowanie, interakcję i korzystanie z treści w przestrzenny sposób. Okulary zostały zaprezentowane przez Apple już w czerwcu 2023 roku, ale ich premiera miała miejsce dopiero 2 lutego 2024.

//dzisiaj na dailyweb

Apple Vision Pro to sprzęt z pewnością przełomowy. Firma twierdzi jednak, że zanim zobaczymy poziom dopracowania iPhone’a, musimy poczekać na cztery generacje Apple Vision Pro. Zainteresowanych odsyłam do tekstu Daniela, który przyjrzał się tej sprawie.

Pasek do Apple Vision Pro z drukarki 3D

Jedną z wad gogli Apple Vision Pro jest ich stosunkowo duża waga i kiepskie wyważenie. Z tych właśnie powodów okulary lubią lecieć do przodu i obciążać nos. Częściowo zapobiec ma temu pasek na głowę, który możemy wydrukować w drukarce 3D.

Za akcesorium, które odciąży nasz nos, odpowiada ta sama osoba, co za opisywany przeze mnie piękny stand do tego urządzenia. Twórca – ukrywający się pod pseudonimem Mi Réplica 3D – udostępnił swój projekt za darmo w serwisie Printables.

Projekt został stworzony w Blenderze i udostępniony na licencji Creative Commons. Problem z wagą sprzętu wydaje się dość poważny. Dodatkowo dotyka sporej liczby osób, bo we wspomnianym serwisie możemy znaleźć więcej rozwiązań. Inny użytkownik, podpisujący się jako Uncle Jessy, proponuje na przykład adapter z drukarki 3D, dzięki któremu zamontujemy na raz dwa paski (ten drugi podtrzymuje urządzenie na szczycie głowy).

Stan baterii Apple Vision Pro w trybie VR za 3 dolary? W sklepie App Store pojawiła się nowa apka

Najnowszy sprzęt firmy z Cupertino jest na takim etapie rozwoju, że każdy dodatek do Apple Vision Pro z drukarki 3D, który pozwoli użytkownikowi na wygodniejsze używanie sprzętu, jest na wagę złota. Super, że są pasjonaci projektujący tego typu rzeczy dzielą się nimi w sieci.