Apple Vision Pro jest na rynku zaledwie kilka dni, więc nic dziwnego, że wciąż nie ma do niego za wielu akcesoriów. Z pomocą przychodzą niezależni projektanci 3D, udostępniający swoje projekty. Jednym z nich jest piękny stand na najnowszy sprzęt od Apple.

Bardzo dużo piszemy ostatnio o Apple Vision Pro, bo to moim zdaniem najgorętszy gadżet technologiczny ostatnich dni. W mojej ocenie nie zmienia nic fakt, że zbiera on skrajnie różne opinie i jeszcze przynajmniej przez jakiś czas nie będzie się go oficjalnie dało kupić w Polsce.

//dzisiaj na dailyweb

Apple Vision Pro wciąż jest na rynku zbyt krótko i jest za drogie, by cierpiało na nadmiar akcesoriów. Z pomocą przychodzą pasjonaci, którzy w programach do modelowania 3D przygotowują projekty, z myślą o samodzielnym druku na drukarkach 3D. Jednym z takich modeli chciałem podzielić się z Wami dzisiaj.

Regulowana podstawka do Apple Vision Pro z drukarki 3D

Regulowana podstawka do Apple Vision Pro, zaprojektowana przez specjalizującego się raczej w skanowaniu i modelowaniu postaci użytkownika Mi Réplica 3D, została udostępniona za darmo w serwisie Cults 3D. Plik objęty jest licencją Cults Private Use, co oznacza, że autor zezwala na  drukowanie i używanie wydruków 3D modelu 3D do użytku prywatnego, w nieograniczonej ilości oraz udostępnianie obrazów wydruków 3D modelu 3D w mediach komunikacyjnych, takich jak sieci społecznościowe lub strony internetowe. Niedozwolone jest natomiast komercyjne wykorzystanie lub publiczne udostępnianie modelu 3D, modyfikacja lub adaptacja modelu 3D w celu publicznego udostępniania lub sprzedaży oraz dystrybucja, sprzedaż, darowizna lub wymiana plików cyfrowych modelu 3D.

vision gif def

Sama podstawka jest piękna i z powodzeniem mogłaby być oficjalnym produktem Apple. Jest też łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Autor pisze: Nie byłem w stanie samodzielnie dokonać rzeczywistych pomiarów Vision Pro. Rozmiary uzyskałem od innych użytkowników za pośrednictwem Internetu. Nadruk może nie pasować dokładnie do twoich okularów.

Zachłysnęliśmy się ostatnio mocno AI, zapominając trochę o dalej niewykorzystanym w pełni potencjale druku 3D. Ten model regulowanej podstawki do Apple Vision Pro z drukarki 3D udowadnia, że za pomocą modelowania 3D i stosunkowo taniego druku, możemy tworzyć projekty, które nie odstają wizualnie od produktów topowych marek. To także świetna technologia pozwalająca na szybkie produkowania elementów czy większych produktów, z pominięciem długiego procesu produkcji.