Kinowe premiery na listopad 2023 na łamach dailyweb… czas start!

Kinowe premiery na listopad 2023 to przede wszystkim kolejny Marvel, nowe Igrzyska Śmierci, jeden odważny, historyczny strateg i Roman Polański, który…zebrał tragiczne opinie od krytyków. Oczywiście to nie wszystko, bo liczba premier na ten miesiąc można uznać za całkiem pokaźną i różnorodną ofertę.

Poza moją topką pragnę zwrócić uwagę na parę dodatkowych tytułów. Cięcie! to czarna komedia, w której bohaterowie podczas kręcenia filmu o zombie zostają zaatakowani przez prawdziwe, żywe trupy. Michał Czernecki i Artur Barciś wystąpią w dramacie politycznym, opisującym świat skorumpowanych urzędników. Natomiast w listopadzie pojawi się polska, czarna komedia o rynku pracy. Nie mam zaufania do tego gatunku z naszego podwórka, więc podchodzę do niej z rezerwą. Zaczynamy również okres świąteczny, dlatego w repertuarze pojawiają się produkcje ze Świętym Mikołajem w roli głównej. Ja przede wszystkim czekam na 24 listopada. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części wpisu. Zapraszam do lektury!

TOP-ka dailyweb – Kinowe premiery Listopad 2023

Kinowe premiery
Co wybieracie? Nowy Marvel, czy historyczny film Ridleya Scotta?

Marvels (premiera kinowa: 10.11, reż. Nia DaCosta)

I następny Marvelek na horyzoncie, który może się okazać kolejnym słabiutkim filmem. Mimo wszystko w tym miesiącu to jedna z niewielu propozycji rozrywkowych, która jest aż tak efektowna. Ja cały czas po cichu liczę, że ta faza MCU w końcu zacznie prezentować – chociaż – przyzwoity poziom. I w zasadzie już ma to miejsce, bo serial Loki jest naprawdę świetny. Zobaczymy, czy grupka superbohaterek oraz Nick Fury dostarczą odpowiednich emocji w Marvels. Na pewno wygląda to ciekawiej od reszty produkcji (oczywiście z wykluczeniem rewelacyjnych Strażników Galaktyki). Nie jestem też zbytnim fanem postaci Kapitan Marvel, ale może w damskim trio nabierze rumieńców.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży (premiera kinowa: 17.11, reż. Francis Lawrence)

Francis Lawrence wraca do uniwersum Igrzysk śmierci, oferując światu prequel. Dzięki niemu widzowie staną się świadkami dziesiątych Igrzysk Głodowych, co oznacza, że historia zostanie przeniesiona do czasów, w których mordercza rywalizacja trwa od dłuższego czasu. Mimo że chętnie zobaczyłbym początki tej historii, na pewno sprawdzę Balladę ptaków i węży. Na ekranie zobaczymy m.in.: Rachel Zegler, Toma Blytha, Jasona Schwartzmana i Peter Dinklage’a.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Napoleon (premiera kinowa: 24.11, reż. Ridley Scott)

Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać Napoleona Bonaparte, prawda? Za biografię legendarnego stratega zabrał się sam Ridley Scott, który ma na swoim koncie gorsze projekty (Dom Gucci, Adwokat), ale w wielkim, monumentalnym kinie nie ma sobie równych. Twórca Gladiatora, Królestwa niebieskiego czy Ostatniego pojedynku zaserwuje nam kolejne historyczne dzieło. Ja biorę w ciemno, bo w tytułowego bohatera wciela się Joaquin Phoenix, a jest to rewelacyjny Pan-aktor! Towarzyszyć mu będzie zjawiskowa i hipnotyzująca Vanessa Kirby, która zagra postać Cesarzowej Józefiny. Kinowa wersja to spory metraż, ponieważ Napoleon potrwa 2 godziny i 38 minut, ale to jeszcze nic! Film zadebiutuje w późniejszym okresie na Apple TV+. Dlaczego to takie istotne? Platforma streamingowa zaoferuje od razu ponad 4-godzinną wersję reżyserską. Czuje, że będzie to ważny gracz na gali oscarowej.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Wszystkie kinowe premiery – Listopad 2023:

3.11 – Przejścia
3.11 – The Palace
3.11 – Lęk
3.11 – Inwestorzy amatorzy
3.11 – Cięcie!
3.11 – Kajtek Czarodziej
3.11 – Pati i klątwa Posejdona
3.11 – Kiedy stopi się lód
10.11 – Marvels
10.11 – Siostrzeństwo świętej sauny
10.11 – Porwany
10.11 – Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!
10.11 – Polowanie
10.11 – Uwierz w Mikołaja
10.11 – Połówki
10.11 – Ania z Zielonego Wzgórza
10.11 – Inspektor Pająk

Halloween 2023 w domu, czyli streamingowy przegląd horrorów z podziałem na kategorie

17.11 – Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
17.11 – Horror Story
17.11 – Niewierni w Paryżu
17.11 – DogMan
17.11 – Osobliwości sycylijskie
17.11 – Blanquita
17.11 – Mukliki
22.11 – Życzenie
24.11 – Napoleon
24.11 – How to Have Sex
24.11 – W nich cała nadzieja
24.11 – Jedna dusza
24.11 – Noc Dziękczynienia
24.11 – Skąd dokąd
24.11 – Oponent
24.11 – Jak zostać Świętym Mikołajem 3

//dzisiaj na dailyweb