Kinowe premiery na maj 2023 na łamach DailyWeb… czas start!

Przyszedł Maj, pachniała Saska Kępa, a ludzie poszli do kin! Po majówce tak może być, bo repertuar może i nie nie pęka w szwach, ale jest parę produkcji, na które warto zwrócić uwagę. Dużo rozrywki nas czeka – zarówno tej takiej nostalgicznej, jak i superbohaterskiej, ale również rodzinnej! Dla najmłodszych też coś się znajdzie. Obecne jest także polskie nazwisko Tomasza Bagińskiego na stanowisku reżysera w międzynarodowej produkcji Rycerze Zodiaku. Niestety nie załapał się do topki (choć było blisko), co nie znaczy, że wcale na niego nie czekam! Spójrzcie, jakie kinowe premiery czekają na nas w maju. Zapraszam do krótkiej lektury.

kinowe premiery

TOPka DailyWeb – kinowe premiery Maj 2023

1. Strażnicy Galaktyki vol. 3.0, reż. James Gunn (premiera kinowa: 5.05)

Na temat kondycji obecnej fazy MCU moja opinia jest dosyć…krytyczna. Po Avengers: Koniec gry zupełnie nie podoba mi się kierunek Marvela – poziom techniczny pozostawia wiele do życzenia i mamy do czynienia z niekontrolowanym chaosem. Obecnie jedyną osobą, która może sprawić, że na filmie z tego uniwersum poczuje jakieś emocje jest James Gunn. Jego Legion samobójców czy genialny serial Peacemaker to najlepsze dowody na to, że da się zrealizować superbohaterską rozrywkę na poziomie. Strażnicy Galaktyki 3.0 to jego ostatni projekt dla Marvela, a pierwsza część wprowadziła dużo świeżości. Opinie krytyków są pozytywne. Oczywiście takie są zawsze, ale tym razem bardziej w nie wierzę. Podobno wątek Rocketa to bomba emocjonalna, otrzymamy świetnie wykonane walki, a Warlock jest dosyć zabawny antagonistą. I bez dużych, zagrażających całemu światu stawek! Lubię to. Jest parę narzekań na zbyt wiele wątków, ale w warstwie czysto rozrywkowej, ale też dramatycznej film spełnia swoją funkcję. Ja tam czekam!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

 

2. Szybcy i wściekli 10, reż. Louis Leterrier  (premiera kinowa: 19.05)

Szybcy i wściekli to niekończąca się historia łamania praw fizyki, kolejnych, nowych antagonistów, lubiących zmieniać strony i oczywiście łysej głowy Vina Disela. Najgorsze jest to, że nie mogę już żartować z tego, że nasi bohaterowie odwiedzą kosmos, bo… już tam byli w dziewiątej części szybkiego i wściekłego cyklu. Jak to przebić? Wierzę w kreatywność twórców, którzy zaskakują za każdym razem coraz bardziej absurdalnymi, ale jakże wystrzałowymi pomysłami. Nowy reżyser – nowy poziom? Okaże się, ale nie chętnie sprawdzę co tym razem będą mieli w repertuarze absurdu Dominic Torreto i jego spółka. Do obsady dołącza sam Jason Mamoa, który zagra głównego antagonistę.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

3. Super Mario Bros. Film, reż. Aaron Horvath, Michael Jelenic (premiera kinowa: 26.05)

Super Mario Bros. Film to kolejna ekranizacja kultowej gry video. W 1993 roku powstał film fabularny z Bobem Hoskinsem i Johnem Leguizamo w rolach braci, a w 2023 roku czeka nas – tym razem animowana, komputerowa wersja tego tytułu. Mario przemówi głosem Chrisa Pratta, a Charlie Day stanie się Luigim. Anya Taylor-Joy będzie księżniczką Peach w opresji, a Jack Black złym Browserem. Poza nimi na liście płac widnieją takie nazwiska jak: Seth Rogen (Donkey Kong), Keegan-Michael Key (Toad), Fred Armisen (Cranky Kong), Kevin Michael Richardson (Kamek) i Sebastian Maniscalco (Spike). Opinie krytyków są raczej niskie, za to widzów – rewelacyjne. I w tym momencie bardziej wierzę tej drugiej grupie, bo tutaj nie ma co się nastawiać na wielopoziomową (hehe) pod względem scenariusza produkcję, a po prostu list miłosny od fanów dla fanów kultowej gry. Nostalgia na pełnej już niedługo w kinach!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

 

Wszystkie kinowe premiery – Maj 2023:

5.05 – Strażnicy Galaktyki vol. 3
5.05 – Jestem otchłanią
5.05 – Vermeer. Blisko mistrza
12.05 – Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
12.05 – Rycerze Zodiaku
12.05 – Book Club. Następny rozdział
12.05 – Tonia
12.05 – Życie w błocie się złoci
12.05 – Ryś. Król puszczy
12.05 – Ernest i Celestyna: Misja muzyka
19.05 – Szybcy i wściekli 10
19.05 – Prześwietlenie
19.05 – Bliscy
19.05 – Dalíland
26.05 – Super Mario Bros. Film
26.05 – Mała syrenka
26.05 – Kawałek nieba
26.05 – Mafia Mamma
26.05 – Miłość na nowo
26.05 – Plan 75

Oglądajnik #32, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, Apple TV i Canal+