Kinowe premiery na październik 2023 na łamach dailyweb… czas start!

Kinowe premiery na październik to już nieco krótsza lista, niż miesiąc temu i nie miałem – aż takiej – trudności z wybraniem mojej TOP-ki. Zbliża się Halloween, więc oczekuje się większej liczby horrorów, ale… tu również nie ma zbyt wielkiej oferty. Jednak nie traktowałbym tej listy jako pewnik, bo bardzo często – nieoczekiwanie – w połowie miesiąca pojawia się jakiś straszak. Póki co – mamy jednego przerażającego zwierza, kolejnego Egzorcystę oraz film w klimacie Gości z 2022 roku.

Poza tym zaczynamy powoli okres Oscarowy. W październiku pojawi się film, który na pewno zdobędzie parę nominacji, bo Scorsese to nazwisko, kojarzące się z kinem przez duże K. Parę polskich filmów i garstka propozycji dla najmłodszych. Sprawdźcie, co czeka nas na ekranie kinowym w październiku 2023 roku.

TOP-ka dailyweb – Kinowe premiery Październik 2023

Kinowe premiery
Mordercze leniwce czy artystyczni Chłopi? Co wybieracie?

Chłopi (premiera kinowa: 12.10, reż. DK Welchman, Hugh Welchman)

Chłopi to projekt – pod względem technicznym – wykonany wspaniale. Zwiastun zachwyca, a pozytywne reakcje po seansie na Festiwalu w Gdyni tylko to potwierdzają. Każdy, kto widział Twojego Vincenta – zauważy podobieństwo w wykonaniu animacji. Chłopi zostali zrealizowani przy wykorzystaniu techniki malarskiej. Ponad stu artystów nakładało farbę na wcześniej nakręcony film aktorski. Niesamowita robota i jak sugerował Tomasz Raczek, powołując się na fake newsy – sztuczna inteligencja nie została wykorzystana. Niesamowita robota. Orgazm w oczach i nasz polski kandydat do Oscara. Nigdy nie myślałem, że będę chciał obejrzeć Chłopów, czyli ekranizację lektury z dzieciństwa, która – delikatnie mówiąc – nie była moją ulubioną książką.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Czas krwawego księżyca (premiera kinowa: 20.10, reż. Martin Scorsese)

Czas krwawego księżyca to nowy film Martina Scorsese, który jest oparty na książce Davida Granna pt. Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of FBI. Fabuła koncentruje się wokół planu zabicia członków plemienia Osage w północno-wschodniej Oklahomie w latach 1921–1925, kiedy to odkryto tam złoża ropy naftowej. Cztery lata później prawie 60 osób nie żyło, a nowo utworzone FBI zostało wezwane do przeprowadzenia dochodzenia. Na czele stał sam J. Edgar Hoover. Tę historyczną personę zagrał już Leonardo Di Caprio w filmie Clinta Eastwooda – J.Edgar. W Czasie krwawego księżyca wcieli się w inną postać. Stanie się Ernestem Burkhartem. Ważny gracz w wyścigu Oscarowym. Nie jestem pewny, czy wybiorę się do kina, bo film trwa 3 godziny 26 minut, więc to potężny metraż, ale niedługo po premierze ma pojawić się na platformie streamingowej Apple TV+.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Slotherhouse: Leniwa śmierć (premiera kinowa: 27.10, reż. Matthew Goodhue)

Sloterhouse raczej nie będzie zbyt udanym filmem, ale sama koncepcja tak bardzo mnie przekonuje, że nie jestem w stanie nie zwrócić na niego uwagi. Otóż – fabuła jest dosyć prosta. Opowiada o krwiożerczym…leniwcu. Czy potrzebuje większych szczegółów? Nie bardzo :) Brzmi to jak produkcja prosto ze studia Asylum, która znana jest z wypuszczania na rynek niskobudżetowych mockbusterów. Jest inaczej, ale oczekiwania są podobne. Pełnoświadome, złe kino, tylko z lepszymi efektami i realizacją. Traktować bardziej w kategorii komedii, niż horroru.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

 

6.10 – Święto ognia
6.10 – Disco Boy
6.10 – Adamant
6.10 – Podrabiani zakochani
6.10 – Kosmiczny chłopiec
6.10 – Polowanie
6.10 – Na zawsze Melomani
6.10 – Better Man
12.10 – Dziewczyńskie historie
12.10 – Chłopi
12.10 – Poprzednie życie
12.10 – Egzorcysta. Wyznawca
12.10 – Psi Patrol. Wielki Film
12.10 – Niebezpieczny kochanek

Święto Kina po raz ósmy! Bilety tylko po 12 zł, w tym siedem premier!

20.10 – Czas krwawego księżyca
20.10 – Różyczka 2
20.10 – Falcon Lane
20.10 – Sposób na ducha
20.10 – Figurant
20.10 – Klub cudownych kobiet
20.10 – Superposition
20.10 – Biała odwaga
20.10 – Mukliki
27.10 – Miało Cię tu nie być
27.10 – Silver Haze
27.10 – Pieśń Ziemi
27.10 – Bóg i wojownicy lunaparków
27.10 – Obserwowany
27.10 – Slotherhouse: Leniwa śmierć
27.10 – Czas na pogodę

//dzisiaj na dailyweb