W Epic Games Store są już dostępne kolejne darmowe gry. W tym tygodniu w sklepie można pobrać 2 produkcje – Just Die Already i Paradigm.

Jak co tydzień przyszedł czas na darmowe gry na Epicu. Tydzień temu otrzymaliśmy horror Amnesia: Rebirth opierający się na kilku ciekawych mechanikach, a także przepełnione pikselami i kolorowymi cząsteczkami Riverbond.

W tym tygodniu w Epic Games Store odbierzemy 2 gry, w których nie brakuje elementów komediowych. Od wczoraj za darmo dostępne są Just Die Already i Paradigm.

R E K L A M A

Just Die Already

Just Die Already: Old People Mayhem Sandbox, bo tak brzmi pełna nazwa tej gry, to gra zręcznościowa, w której wcielimy się w zdeterminowanego staruszka i postaramy się zdobyć miejsce w luksusowym domu opieki, ponieważ na świecie panują problemy z finansowaniem emerytur. Za produkcję Just Die Already odpowiada studio DoubleMoose Games założone przez jednego z twórców Goat Simulator. Rozgrywka opiera się głównie na trybie online multiplayer, w którym rywalizujemy z innymi graczami.

Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Gra łączy elementy eksploracji otwartego świata z wykonywaniem zadań. Celem gracza jest pozbycie się konkurencji wykorzystując przedmioty, które znajdzie wokół siebie. Wśród wyposażenia znajdują się pistolety, wyrzutnie rakiet czy katapulty. Wszystkie postacie na „polu bitwy” mogłyby dostać przydomek „glass cannon” – każdy z graczy zadaje bardzo duże obrażenia, ale ma niską wytrzymałość.

Paradigm

Wydana w 2017 roku gra przygodowa point & click została ufundowana na Kickstarterze. Akcja zabiera nas do niedalekiej przyszłości, a mianowicie do roku 2026. Jako mutant zwany Paradigm będziemy musieli pokonać przeciwności, aby spełnić marzenie bohatera o zostaniu najpopularniejszym w historii twórcą muzyki elektronicznej.

Grę obserwujemy w widoku 2D, a rozgrywka polega głównie na eksploracji konkretnych lokacji i rozwiązywaniu zagadek. W Paradigm nie brakuje elementów czarnego humoru i easter eggów nawiązujących do minionego wieku.

FIFA 22 w Xbox Game Pass i EA Play

O FIFIE 22 pisałem parę dni temu w ramach plotek o majowej ofercie PS Plus, pisał też Przemek w artykule potwierdzającym te plotki, a wypada napisać jeszcze raz. Bez większych zapowiedzi gra trafiła do abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, a także do usługi EA Play. Jeżeli chcecie przeczytać więcej o najnowszej części serii FIFA, odsyłam Was do wspomnianych wyżej artykułów, ale w skrócie, jeśli nie graliście jeszcze w FIFĘ 22, to warto ją przetestować.


Posłuchaj nas!