John Wick to uniwersum, z którym szybko się nie pożegnamy. Wczoraj zadebiutował zwiastun części czwartej i czeka nas jeszcze filmowy spin-off pt. Ballerina z Aną de Armas w roli głównej, a dla Amazon Prime Video i Peacock powstaje serialowy prequel.

John Wick zadebiutował w 2014 roku i będąc zupełnie szczerym – przywrócił mi wiarę w klasyczne, bezkompromisowe kino akcji. Świetny Keanu Reeves w tytułowej roli, najlepsza pod słońcem motywacja głównego bohatera  i przede wszystkim – perełka techniczna. Sceny walk, pościgi i te master-shoty! Miód na moje oczy i uszy – strona audio również jest na wysokim poziomie. Kolejne dwie części bardzo ciekawie rozszerzają uniwersum zabójców, a w Parabellum Halle Berry i sekwencje z psami to czyste złoto. Czy kolejny rozdział dostarczy nam rozrywki na najwyższym poziomie i będzie w stanie zaskoczyć kolejnym kreatywnym elementem? Zwiastun pokazuje, że będzie się działo i są na to spore szanse!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

John Wick 4 na pierwszym, pełnym zwiastunie

I ja jestem w pełni przekonany! Szykuje się kolejna rozpierducha, pościgi, pojedynki, a scena w deszczu ma niesamowity potencjał audiowizualny. Wierzę, że twórcy nie zawiodą. Reżyseruje Chad Stahelski, czyli człowiek odpowiedzialny za trzy poprzednie części. Chapter 4 będzie dział się na paru kontynentach, co już widać po zwiastunie. Czyżby czekała nas jakaś walka na wielbłądach?

Bliższe szczegóły na temat fabuły nie są znane, ale odwiedzimy takie kraje jak Berlin, Paryż, Nowym Jork i Japonię, a przynajmniej w tych właśnie miejscach były kręcone zdjęcia. Obok Keanu Reevesa zobaczymy  Donnie’ego Yena, Hiroyuki Sanadę, Rinę Sawayamę, Shamiera Andersona, Lance’a Reddicka oraz Iana McShane’a. Film debiutuje 24 marca 2023 roku.

John Wick 4

Uniwersum Johna Wicka rozszerza się na kinowy spin-off i prequelowy serial

Jednak John Wick 4 to na pewno nie ostatni tytuł z tego uniwersum. Trzy dni temu padła informacja, że ruszyła produkcja damskiego spin-offa Ballerina. W tytułowej roli pewnej zabójczyni zobaczymy Anę de Armas. Postać tę już poznaliśmy – pojawiła się w Johnie Wicku 3 i grała ją Unity Phelan. Plotki donoszą, że sam Keanu Reeves pojawi się w tym filmie, najprawdopodobniej w małej rólce, za to twórcy potwierdzili angaż Iana McShane’a jako Winstona.

To nadal nie wszystko! Uniwersum płatnych zabójców rozszerza się na serialowy prequel. Amazon Prime Video i Peacock (po przejęciu projektu od STARZ) pracują nad serialem The Continental, w którym poznamy losy młodego Winstona. Cofniemy się w czasie 40 lat i zobaczymy, jak bohater będzie próbował zarządzać hotelem, będącym schronieniem dla kolegów po fachu. To wielce interesujący i kosztowny projekt. Otrzymamy 3 odcinki po 90 minut, więc będą to de facto trzy oddzielne filmy i podejrzewam, że w każdym z nich historia skupi się na innym płatnym mordercy. Budżet każdego z nich określany jest na 20 mln dolarów, wiec myśląc serialowymi kategoriami, nie jest to mała kwota.

John Wick w kinach od 24 marca 2023 roku

Daty premier dodatkowych produkcji z uniwersum Johna Wicka nie są bliżej znane, ale na pewno nastąpi po debiucie Chaptera 4. Czekam na każdy z nich, bo to ciekawe koncepty, które łączy postać Winstona – jednego z bardziej charyzmatycznych bohaterów. Osobiście chętnie zobaczyłbym jeszcze Charona, w którego wciela się Lance Reddick.  Najpierw jednak przyjdzie pora na Johna Wicka 4. Oj bardzo czekam na 24 marca 2023 roku, oj bardzo!

Wiedźmin: Rodowód Krwi z oficjanym zwiastunem. Premiera serialu już w grudniu