Na ekranizację Minecrafta czekamy już od lat. Od niedawna w internecie krążą plotki, że w filmie może zagrać Jason Momoa.

Pierwsze wiadomości o filmowej adaptacji Minecrafta dostaliśmy już lata temu. Warner Bros. we współpracy z Mojangiem pracuje nad produkcją od 2014 roku. Pewien przełom nastąpił w 2019 roku, kiedy to Mojang przekazał garść informacji na temat filmu. Film Minecraft ma opowiadać o historii nastolatki i jej przyjaciół, którzy muszą stawić czoła Ender Dragonowi, czyli prawdopodobnie dobrze znanemu smokowi Endu, z którym pewnie mierzyła się już większość graczy.

Jason Momoa w filmie Minecraft?

Najdziwniejszy jest jednak fakt, że ekranizacja ma być produkcją live-action, czyli po prostu filmem odegranym przez aktorów przed kamerami. Nijak nie pasuje mi to do charakterystyki Minecrafta i jeśli otrzymamy film z ludzkimi postaciami umieszczonymi w komputerowo stworzonym świecie kosztem animacji w stylu Minecraft Dungeons, to będzie to według mnie duży błąd. Skoro wszystko w Minecrafcie składa się z widocznych kwadratowych pikseli, to się ich trzymajmy.

R E K L A M A

Opóźnienia i tajemnicza data premiery

W przekazanym 3 lata temu przez Mojang komunikacie pojawiła się jeszcze jedna bardzo istotna informacja. Film Minecraft otrzymał wtedy datę premiery wyznaczoną na dzień 4 marca 2022 roku. Jak wiadomo mamy już kwiecień, a ekranizacji dalej nie ma. Jest to spowodowane opóźnieniami, o których informował Warner Bros. w 2020 roku – w marcu do kin trafił Batman, a nowy dzień premiery Minecrafta nie został określony.

Jest jednak szansa, że w kwestii ekranizacji Minecrafta coś się ostatnio poruszyło. The Hollywood Reporter informuje, że trwają końcowe negocjacje dotyczące roli, jaką w filmie miałby otrzymać Jason Momoa. Według plotek mógłby on zagrać legendarnego Steve’a. Aktor znany jest między innymi z Gry o Tron, Aquamana czy Diuny.

Obecnym reżyserem filmu Minecraft jest Jared Hess. Na tym stanowisku gościło już wiele osób, jednak żadna nie zatrzymała miejsca na dłużej. Miejmy nadzieję, że Hess jest odpowiednim człowiekiem do tej roli, a prace nad ekranizacją idą do przodu i Minecraft trafi do kin prędzej niż później.