Razer na targach CES 2024 w Las Vegas miał sporo do pokazania. Przedstawił nową linię laptopów Razer Blade oraz ujawnił, że Basilisk V3 Pro i Basilisk Ultimate będą pierwszymi produktami na świecie, które uzyskają certyfikat Environmental Product Declaration UL. Mnie jednak najbardziej zainteresował segment stricte gamingowy.

Mam na myśli ich nowe produkty: rewolucyjna technologia Razer Sensa HD Haptics, pokazana na przykładzie koncepcyjnego Project Esther, fotel gamingowy Razer Iskur V2 i lampa LED-owa Razer Aether Monitor.

//dzisiaj na dailyweb

Sensa HD Haptics to ciekawa technologia, która może pomóc w odczuwaniu jeszcze większej przyjemności podczas rozgrywek gamingowych. Wykorzystując zaawansowaną haptykę (czyli komunikację na drodze: czynności systemowe – poprzez zmysł czucia, m.in. wibracji) Razer dąży do jeszcze większej immersji gier wideo. Zaprezentowana jako fotelowa mata Razer Sensa sprawia, że każda akcja – zaczynając od eksplozji, kończąc na najsłabszym uderzeniu serca – będzie namacalnie realna.

Razer prezentuje nowe technologie haptyczne

Razer
Razer rozwija technologię haptyki

W 2018 roku podobna technologia – Razer HyperSense – została wdrożona w słuchawkach Razer Nari Ultimate. Czas na kolejny krok producenta w haptyce! Szczególnie teraz, kiedy producent w 2022 roku przejął Interhaptics – istotną na rynku platformę rozwoju technologii haptycznych dla studiów gamingowych. Sensa wykorzystuje technologię Interhaptics, co daje deweloperom szersze możliwości dostosowania oprogramowania do własnych wizji oraz możliwość wzbogacenia wrażeń z gry. Twórcy mają pełną kontrolę nad kierunkowością haptyki i zachowaniem siłowników. Mogą także integrować działanie wielu urządzeń na różnych platformach i urządzeniach peryferyjnych. Oprócz pełnego zakresu funkcji dostosowywania oprogramowanie oferuje również rozwiązanie typu plug-and-play (dostępne dzięki automatycznej konwersji dźwięku na haptykę HD).

Project Esther, pierwsza na świecie gamingowa haptyczna mata HD, to efekt wdrażania tych innowacyjnych rozwiązań. A jej najważniejsze cechy to:

  • Szerokopasmowa technologia haptyczna o wysokiej rozdzielczości: zapewnia kompleksowe i realistyczne wrażenia dotykowe do pełnego zanurzenia się w rozgrywce
  • Prawdziwie pozycyjna haptyka: 16 siłowników haptycznych zapewnia realistyczne odczuwanie kierunku, odległości i lokalizacji w grze
  • Regulowane paski dla uniwersalnego dopasowania: kompatybilna z większością foteli do gier i foteli biurowych, zapewniająca spersonalizowany zestaw do gier
  • Bezprzewodowa technologia Razer HyperSpeed: oferuje bardzo niskie opóźnienia w grach i płynne korzystanie z treści multimedialnych na kompatybilnych urządzeniach

Razer Iskur V2 to wysokiej klasy fotel gamingowy, który nie obciąży naszego kręgosłupa podczas pracy lub grania

Razer

Razer zaprezentował również nowy gamingowy fotel – Iskur V2. Przede wszystkim wyróżnia się (unikalnym na skalę światową!) regulowanym i adaptacyjnym systemem podparcia lędźwiowego 6D. Produkt idealny dla streamerów, youtuberów oraz graczy, którzy spędzają przed komputerem dużo czasu. Sprężynowy mechanizm nie tylko dostosowuje się w czasie rzeczywistym do masy i postawy ciała, lecz także pozwala na pełną personalizację dzięki zintegrowanej regulacji krzywizny lędźwiowej.

Fotel jest wykonany ze skóry syntetycznej klasy EPU i jest wyposażony w regulowane podłokietniki 4D oraz poduszkę pod głowę z pianki z pamięcią kształtu. Razer Iskur V2 zaliczył na targach CES 2024 premierę i jest już dostępny w sprzedaży od 8 stycznia 2024 r. w cenie 699.99 euro. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Razer Aether Monitor to skromna, ale całkiem efektowna lampa LED-owa

Razer

I na sam koniec Razer zainteresował mnie lampką na monitor. Mam na myśli Razer Aether Monitor Light – urządzenie oferuje podwójne oświetlenie z diodami LED skierowanymi zarówno do przodu, jak i do tyłu. Akcesorium zaprojektowane dla tych, którzy grają lub pracują na swoich stanowiskach w nocy. Oświetlenie tylne spowoduje, że na ścianie zobaczymy efekty świetlne.

Recenzja Razer Blackshark V2 Pro Black. Jak wiele brakuje słuchawkom do ideału?

Razer Aether Monitor Light jest skonstruowany tak, aby pasował do większości rozmiarów i krzywizn monitorów. Użytkownicy za pomocą przycisków na urządzeniu mogą bez wysiłku modyfikować jasność, temperaturę barwową i efekty Chroma, dzięki czemu dostosowywanie jest intuicyjne i łatwo dostępne. Razer Aether Monitor Light Bar dostępny będzie w sprzedaży od marca 2024 r. w cenie 149.99 euro.