Według najnowszego rankingu Couterpoint, smartfony Apple iPhone zajmują 8 na 10 pozycji w TOP 10 najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych. Zestawienie odnosi się do rynku globalnego w 2022 roku.

Najlepiej sprzedającym się smartfonem ubiegłego roku był bazowy iPhone 13. Ostatnie miejsce na liście TOP 10 zajął Samsung Galaxy A03. Co ciekawe, w zestawieniu pojawił się jeszcze jeden model od koreańskiego producenta. Mowa o Galaxy A13, czyli kolejnym budżetowcu. Ewidentnie mamy więc do czynienia z zainteresowaniem osób o skromniejszych zasobach finansowych. To dość interesujące, jeśli wziąć pod uwagę, że 80% listy to smartfony kosztujące od nieco ponad 2 tysiące złotych (iPhone SE 2022), do ponad 7 tysięcy za model iPhone 14 Pro Max.

R E K L A M A

Gwarancja

iPhone królem rynku smartfonów – w ujęciu globalnym Apple nie ma sobie równych

Można śmiać się z giganta z Cupertino. Można dokuczać mu za ograniczenia, wysokie ceny, błędy iOS 16 czy kontrowersyjne usunięcie z zestawów sprzedażowych ładowarek. Wytykanie wad produktowych w przypadku Apple ma miejsce wyjątkowo często, ale czy to znaczy, że nie chcemy kupować smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Przeciwnie – iPhone’y, niezależnie od wariantu, rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Counterpoint Technology Market Research od lat dostarcza nam istotnych danych o rynku mobilnym. Dziś dowiedzieliśmy się o tym, jak producenci radzili sobie ze sprzedażą w ubiegłym roku. Poniżej znajdziecie TOP 10 najlepiej sprzedających się telefonów 2022 roku.

iPhone

TOP 10 najlepiej sprzedających się smartfonów 2022

  1. Apple iPhone 13
  2. Apple iPhone 13 Pro Max
  3. Apple iPhone 14 Pro Max
  4. Samsung Galaxy A13
  5. Apple iPhone 13 Pro
  6. Apple iPhone 12
  7. Apple iPhone 14
  8. Apple iPhone 14 Pro
  9. Apple iPhone SE 2022
  10. Samsung Galaxy S23

Co ciekawe, Samsungi sprzedawały się równie dobrze przez cały okres, podobnie jak modele iPhone 13, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 oraz iPhone SE 2022. Dlaczego więc modele serii iPhone 14 wystrzeliły dopiero pod koniec roku? To żadna wiadomość, sprzedaż ruszyła bowiem dopiero we wrześniu. Na dobrą sprawę, dopiero w tym roku będziemy mogli realnie ocenić na ile był to udany line-up.

Warto to wiedzieć

Pamiętajmy, że lista TOP 10 najlepiej sprzedających się smartfonów to jedynie 19% całkowitej, globalnej sprzedaży. Oznacza to jedynie popularność konkretnych modeli. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Apple wprowadza do portfolio produktowego zaledwie kilka urządzeń w skali roku. Dla odniesienia – Xiaomi wprowadza ich nawet kilkadziesiąt, jeśli weźmiemy pod uwagę submarki oraz warianty zarezerwowane dla konkretnych rynków.

Błyskawiczne dostawy Glovo w kolejnych miastach