To już pewne nowy iPhone SE 4 już w planach. Nowy model ma zerwać z obecną stylistyką i bardziej przypominać iPhone 14 z tym, ale zadebiutują w nim też nowe funkcje.

Kilka godzin temu pisaliśmy o nowym rewolucyjnym Apple Watch X, który będzie modele z okazji 10-lecia tego urządzenia. Teraz mamy nowe wieści o nowym iPhonie SE, który zmieni się nie do poznania.

//dzisiaj na dailyweb
  • macOS Sonoma instalujemy najnowszą aktualizację
  • CMF Nothing uruchomiło nową markę
  • x x twitter rozmowy audio i wideo
  • OLX podsumowuje rynek elektroniki używanej
  • iPhone 15 Pro gry AAA będą nas dużo kosztować

Nowy iPhone SE 4 generacji to grube odcięcie od poprzednika

Potrzeba tanich iPhonów! Nie na tyle tanich by były słabe, ale na tle tanich by mogła sobie na nie pozwolić większa część społeczeństwa. Takim bejsikowym iPhonem jest iPhone SE. Ma on już 3 iteracje, z czego ta ostatnia, aktualna wydana została na rynek na początku marca 2022 roku. Niestety forma iPhona 8, w której produkowany był model SE drugiej i trzeciej generacji, zanadto się postarzał.

iPhone SE
Prawdopodobny wygląd Apple iPhone SE 4 generacji. Zdjęcie: MacRumors

Teraz fani przystępniejszych cenowo jabłuszek mogą odetchnąć. Nowy iPhone SE 4 generacji powoli zaczyna się wirtualizować w pierwszych plotkach. Wedle zapowiedzi jednego z twitterowych leksterów Unknownz21 nowy iPhone Se 4 ma przynieśc formę urządzenia, którą znamy z iPhona 14 zastępując tym samym tą z iPhona 8. Dzięki temu pozbędzie się Touch ID i wprowadzi Face ID. Pracować będzie również z wykorzystaniem procesora Bionic A15.

Od iPhona 14 odróżni go jednak fakt posiadania USB C oraz nowy przycisk akcji na boku urządzenia. Nowy SE ma posiadać ekran OLED o przekątnej 6,1 cala oraz modem 5G zaprojektowany przez Apple. Ciekawostką ma być fakt, ze Apple z tyłu urządzenia zostawi tylko jedno oczko kamery, będzie więc to symbol niższości tego modelu względem pozostałych modeli z rodziny. Niestety nie mamy jednak pewności co do daty premiery – wątpliwe jest, czy model ten zadebiutuje za miesiąc, podczas premiery serii 15. Raczej zobaczymy go na wiosnę przyszłego roku.

iPhone 15 Pro z chipem Apple A17 Bionic. W temacie gier procesor pożre konkurencję

Wiadomości te pochodzą od dość znanej i zaufanej osoby. To właśnie Unknownz21 zdradził wygląd iPhona 15 z gniazdem ładowania USB C. Dostarczył nam również kilka innych ciekawych wiadomości ze świata Apple. To co przekazał, ma również potwierdzenie o jednego z bardziej znanych analityków, mowa tu o Ming-Chi Kuo.