Nowy iPhone 16 oraz 16 Pro to sprzęt, który ma przed nami coraz mniej do ukrycia, pod tym tagiem znajdziecie wszystkie informacje, które zamieściliśmy o tym sprzęcie. A jest ich całkiem sporo. Dziś na jaw wychodzą formy urządzenia, które dokładnie zdradzają jego wygląd. Spoiler — są zmiany!

Kilka osób znanych z przecieków już sugerowało, że nowa seria iPhona nieznacznie się zmieni. Chodziło tu głównie o rozmiar obudowy, bump obiektywów i ich układ oraz nowy przycisk akcji o nazwie Capture, który po raz pierwszy zadebiutuje w smartfonach Apple.

Na załączonych poniżej zdjęciach widzimy makiety urządzeń, które służą projektantom, a nam doskonale obrazują wygląd przyszłej serii.

Apple iPhone 16 oraz 16 Pro z widocznymi zmianami

apple iPhone 16
Nowa seria iPhone 16 na Fot. Sonny Dickson.

Sony Dickson to recenzent i bloger, który uzyskał dostęp do makiet najnowszej serii iPhone’a 16. Bloger pochwalił się nimi na swoim koncie w serwisie X (dawniej Twitter). Niestety nie potwierdził on źródła przecieku, wydaje się jednak mimo tego, że można zaufać temu co widzimy na zdjęciach, bo obrazują one to, co już mogliśmy słyszeć wcześniej.

Na zdjęciach można zauważyć:

  • Nowy przycisk akcji, który nazywa się Capture. Dedykowany on będzie prawdopodobnie funkcjom filmowym lub fotograficznym. Przycisk będzie miał charakter mechaniczny, ale obsługuje go czujnik pojemnościowy. Może obsługiwać on zatem gesty (np. pomniejszania i powiększania).
  • Przycisk akcji, który zadebiutował w iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max trafia do wszystkich nowych modeli.
  • iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max są nieco większe niż iPhone 16 i iPhone 16 Plus. To już niemal pewne, że Phone 16 Pro będzie wyposażony w 6,3-calowy wyświetlacz (zamiast 6,1 cala), a iPhone 16 Pro Max będzie wyposażony w 6,9-calowy wyświetlacz (zamiast 6,7 cala).
  • iPhone 16 i iPhone 16 Plus zaoferują nowy układ aparatów. Będzie on przypominał ten z modelu X. Taka zmiana ma ponoć pozwolić na nagrywanie wideo przestrzennego dla Apple Vision Pro.

Oczywiście na potwierdzenie tych informacji dalej musimy czekać do oficjalnej premiery, która spodziewana jest w połowie września tego roku.