Twój kot przynosi martwe myszy do domu? A może obce futrzaki buszują po mieszkaniu pod naszą nieobecność? Nowy technologiczny gadżet – inteligentne drzwiczki dla kotów – rozwiążą ten problem!

Inteligentne drzwiczki dla kotów to nowy projekt, który wystartował na kickstarterze. Pomysłodawcą całej akcji jest firma Pawly, której planem jest pomoc kociarzom w pewnych niegodnościach, związanych ze swoimi futrzastymi pupilami.

//dzisiaj na dailyweb

Nie ma co ukrywać – koty mają dziwne pomysły, których czasem nie doceniają ich opiekunowie. Zwierzę łowne często lubi się pochwalić złapaną zdobyczą. Gorzej, jak trofeum jest jeszcze żywe – ucieknie, schowa się pod komodą i odejdzie z naszego świata, pozostawiając po sobie wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Jeśli jesteśmy świadkami takiego zdarzenia to jeszcze pół biedy, bo możemy szybko zlokalizować np. zgonującą mysz. Sytuacja staje się kłopotliwa, kiedy kot przyniesie gryzonia pod naszą nieobecność. Zapach padliny do najprzyjemniejszych nie należy. Inteligentne drzwiczki dla kotów, wspierane modułem sztucznej inteligencji to urządzenie, które skutecznie rozwiąże nasze problemy.

Inteligentne drzwiczki dla kotów pozbędą się wielu problemów kociarzy

Inteligentne drzwiczki dla kotów
Martwe myszy w domu dzięki nowoczesnej technologii to już przeszłość

Inteligentne drzwiczki dla kotów to technologia, która przeprowadza „selekcje” wejścia do mieszkania. Urządzenie wygląda jak standardowy otwór z klapką, przez który nasz pupil może wejść i wyjść do domu. Moduł sztucznej inteligencji skanuje naszego kociaka, który chce wrócić do mieszkania. Jeśli trzyma w pysku jakikolwiek przedmiot – niezależnie czy jest to mysz, ryjówka, kret, ptak czy inna zdobycz – zwierzę nie zostanie wpuszczone do środka. Nastąpi blokada drzwiczek i dopóki nasz futrzak nie pozbędzie się swojego trofeum – to będzie musiał pozostać na zewnątrz.

Ponadto – obcy kot również nie zostanie wpuszczony i nowoczesny system potraktuje zwierzę jako intruza. Jest to możliwe dzięki chipowi RFID, który można wczepić naszemu pupilowi. Istnieje również opcja założenia specjalnej obroży z identyfikacyjnym czujnikiem. Można powiedzieć, że to taki strażnik naszego domu. Skanowanie odbywa się poprzez kamerę, która w swojej specyfikacji zawiera czujniki nocne. Co więcej – Inteligentne drzwiczki dla kotów łączą się z aplikacją na naszym smartfonie, dzięki której możemy sprawdzić, gdzie w obecnej chwili znajduje się nasz pupil. Lokalizacja pojawi się na animowanej mapie. Uzyskamy również opcję dostępu do widoku z kamery.

Inteligentne drzwiczki dla kotów

Inteligentne drzwiczki dla kotów to strażnik, selekcjoner i koci szpieg

Inteligentne drzwiczki dla kotów są przeznaczone dla zwierzaków do 7 kg. Jeśli zainteresował Was ten wielce zaawansowany system, polecam złożyć zamówienie na akcji crowdfundingowej na kicstarterze. Do końca kampanii zostało niecałe 40 dni, ale wygląda na to, że urządzenie pojawi się na rynku, bo cel jest bardzo blisko. Ten strażnik, selekcjoner oraz szpieg kotów kosztuje 325 dolarów.