Dosłownie za kilka dni startują targi MWC 2024 w Barcelonie. Choć nowości z zakresu mobilnej elektroniki użytkowej będzie tam bez liku, nas najmocniej interesują rozwiązania ściśle powiązane ze smartfonami. Postanowiliśmy popełnić małe podsumowanie premier, których możemy spodziewać się na wydarzeniu.

Targi Mobile World Congress mają długą historię, a ich początek sięga 1987 roku. W Barcelonie wydarzenie organizowane jest od 2006 roku, choć z uwagi na pandemię COVID-19 wystąpiła mała przerwa.

Choć niektóre osoby sugerują, że MWC nie są już tym, co lata wstecz, w dalszym ciągu prezentowane są tam urządzenia, akcesoria oraz szeroko rozumiany sprzęt elektroniczny, mocno związany z rynkiem mobilnym. To dobry moment na to, aby podsumować oczekiwania węglem MWC 2024.

Premiery MWC 2024 – nasze oczekiwania

MWC 2024 a

Przede wszystkim zobaczymy Xiaomi 14 Ultra, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie. Sprzęt zadebiutuje równolegle do Xiaomi 14 i 14 Pro. To chyba nowość, na którą czekam najmocniej. Aparat powstały przy współpracy z Leicą, będący jednocześnie najjaśniejszym teleobiektywem w świecie mobilnym – w połączeniu z topowymi bebechami… to nie może się nie udać.

Xiaomi 14 Ultra

Swoje nowości pokaże także Nokia, a w zasadzie HMD Global. Smartfony powinny być już sygnowane zgodnie z przynależnością do oferty producenta. Nie spodziewałbym się jednak mocarnych sprzętów. Stawiam raczej na budżetowe, niewymagające konstrukcje.

Choć OnePlus 12 i OnePlus 12R zadebiutowały już wcześniej, producent pojawi się na targach MWC 2024 w Barcelonie, gdzie pokaże swój najnowszy zegarek. OnePlus Watch 2 zaoferuje solidny panel AMOLED i będzie pracował pod kontrolą systemu Wear OS 4.

OnePlus Watch 2

Na targach nie może zabraknąć również Honora. Mówi się o modelach Magic V2 (efekt kooperacji z Gameloftem) oraz o specjalnej edycji Magic 6 Pro Porsche Desing. Jako że Honor przez wiele lat stanowił submarkę (wcześniej serię) Huawei, muszę przypomnieć, że gigant z Państwa Środka również pojawi się na Mobile World Congress, gdzie będzie opowiadał o przyszłości sieci komórkowej piątej generacji, czyli 5G.

Tecno V Flip

Tecno pokaże swoje rozwiązania AI i IoT, choć nie ukrywam, że nieco liczę na nowe urządzenia mobilne. Na wydarzeniu zabraknie też firmy, którą stworzył założyciel OnePlusa – Carl Pei. Nothing 2a ma być bowiem zaprezentowany 5 marca, więc tuż po MWC 2024.

Podobnie, jak ma to miejsce przy każdych większych targach, będziemy relacjonować dla Was najważniejsze ogłoszenia, choć nie pominiemy tych pozornie nieznaczących. Mniejsze debiuty bardzo często okazują się interesujące pod względem przyszłości.

Jedziemy na MWC 2024. Z kim się widzimy?