Ikea lubi zaskakiwać, a teraz wychodzi z ofertą dla graczy. We współpracy z ROG powstała specjalna kolekcja stylowych mebli przeznaczonych do gamingu.

Szwedzki producent mebli lubi kolarobarcje z innymi dostawcami, co praktycznie zawsze kończy się sukcesem.

Tak było w przypadku współpracy Ikea i producenta sprzętu audio, czyli firmą Sonos. Powstała znakomita kolekcja głośników w stylu szwedzkiego producenta, ale z wnętrznościami dostarczonymi przez ekspertów od audio. Sprzęt ten cieszy się olbrzymią popularnością, chociaż do najtańszych się nie zalicza.

Ikea rozpoczyna współpracę z ROG

Ikea nawiązuje teraz współpracę z Republic of Gamers (ROG). ROG to marka stworzona przez Asusa dla graczy i graczek. Pierwszy sprzęt powstał 15 lat temu i marka do dzisiaj cieszy się uznaniem. Teraz czas na akcesoria i meble przygotowane dla sklepów Ikea.

Stworzona kolekcja obejmuje ponad 30 produktów, które kierowane są dla miłośników i miłośniczek gier komputerowych. Ikea x ROG to m.in. krzesła, ergonomiczne biurka, czy też bardzo pojemne szuflady, które ukryją biurkowy bałagan. Ikea i ROG przygotowały również szereg akcesoriów, takich jak uchwyty na kable od myszek, tablice na ściany czy nawet specjalną poduszkę, która owinie nasz kark podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Jeszcze sporo dzieli nas od całkowitej demokratyzacji świata gier komputerowych. Właśnie czynimy pierwszy krok w tym kierunku, wprowadzając do sprzedaży przystępne cenowo, dopracowane produkty gamingowe i kompletne rozwiązania, które mamy nadzieję, przypadną do gustu temu gronu odbiorców.

– mówi Ewa Rychert, Global Business Leader of Workspace, IKEA of Sweden.

ikea rog

W ofercie znajdują się produkty stworzone współnie przez Ikea i ROG, które zaliczają się do kolekcji Uppsel. Pozostałe serie (Lanespelare, Matchspel, Utespelare, Huvudspelar) przygotowała Ikea w oparciu o doświadczenia zdobyte we współpracy ROG i innymi firmami z branży tech.

Jako miłośnik Ikea i ten, który czasami dla odprężenia jedzie do sklepu, żeby tylko pochodzić (nie oceniajcie), już dzisiaj wybieram się do najbliższego salonu, żeby zobaczyć to, co już trafiło na półki. Wszystkie produkty są stopniowo wprowadzane od 1 października, a spora ich część jest już w sklepach.

ikea rog meble gamingowe

Na co warto zapolować z kolekcji Ikea x ROG?

Na pewno poduszka na kark wzbudziła moje zainteresowanie, ale również szafki czy szuflady nie umkną moim oględzinom. Jak tylko któryś ze sprzętów trafi pod moje strzechy, postaram się przygotować chociażby krótką recenzję, bo już wiem, że zainteresowanie ze strony graczy będzie dość spore.

Jeśli więc macie sporo mebli Ikea w domu, a żony (albo mężowie) zabraniali Wam „psucia” designu meblami stricte od firm gamingowych, to Ikea daje Wam właśnie potężny argument, który powinien przekonać każdego.

IKEA Starkvind – oczyszczacz powietrza i jednocześnie… stolik!