Któż jak nie ja miałby napisać o kooperacji dwóch wielkich brandów, ze świata meblarskiego (choć to powiedziane za mało) i giganta produkującego świetnej jakości sprzęt audio? IKEA i Sonos ogłosiły współprace już w pierwszej części tego roku, zapowiadając głośniki Symfonisk. Tak się składa, że są one już do kupienia w marketach IKEA, pomimo że oficjalna sprzedaż ma zostać uruchomiona od sierpnia.

Odpowiadając na pytanie z akapitu powyżej, to jestem wielkim fanem marki Sonos, której seria produktów daje mi uciechy już od dłuższego czasu. Oczywiście po seriach artykułów, które znajdziecie pod tagiem SONOS, doskonale wiecie, że głośniki tego producenta nie są pozbawione wad i nie mówie tutaj tylko o ich cenie.

IKEA i Sonos pokazują efekt wspólnych prac: budżetowy głośnik Symfonisk

Najważniejszą cechą obu głośników jest to, by wtapiały się w otoczenie. Dlatego też jeden z głośników wbudowany został w lampkę nocną, a drugi doskonale spełni rolę grającej półki na książki.

Głośnik- półka SYMFONISK ma doskonałe brzmienie i oszczędza przestrzeń, bo może służyć jako stolik przy łóżku lub półka (która utrzyma do 3 kg) – chyba że postawisz go na innej półce albo wyeksponujesz w inny sposób.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Warto zaznaczyć, że głośniki będą w pełni kompatybilne z pozostałymi urządzeniami marki Sonos. To świetna wiadomość, bo mając w domu 4 ich głośniki, kupując całkiem budżetowe rozwiązanie mogę cały zestaw bez przeszkód rozbudować i sterować całością z poziomu aplikacji mobilnej.

W IKEA znamy się na urządzaniu domów, ale produkcja sprzętu audio to dla nas nowość. Z kolei Sonos świetnie zna się na systemach dźwięku i poszukuje nowych sposobów wkomponowania ich w domową przestrzeń. Dlatego pod wieloma względami doskonale do siebie pasujemy. Dzięki połączeniu tego, co najlepsze z naszych dwóch światów, zdemokratyzowaliśmy domowy system dźwięku najwyższej jakości i stworzyliśmy nowe produkty, których nawet byśmy sobie nie wyobrazili, działając w pojedynkę.

Głośnik Symfonisk – wynik współpracy Ikea i Sonos

Symfonisk – ceny

Najważniejsze pytanie, które się pojawia to ceny. Tutaj dobra i zła wiadomość. Tańszy głośnik w kształcie półki będzie najtańszym produktem sygnowanym marką Sonos i kosztuje 499zł. To dobra wiadomość dla osób, które chcą spróbować swoich sił z tą marką, a przy okazji mieć całkiem funkcjonalną półkę ;-)

Drugi Symfonisk z wbudowaną lampką będzie odpowiednio droższy, a jego koszt to 799zł. Głośniki są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.

Symfonisk – kiedy?

Pomimo informacji z biura prasowego, że ich sprzedaż wystartuje dopiero w sierpniu, to w dwóch marketach IKEA (w moim Gdańsku i na warszawskim Targówku), są one dostępne do kupienia.

Jako fan marki Sonos mogę się właściwie ślepo podpisać pod nimi, skoro brandowane są logo Sonos. Nie są to budżetowe rozwiązania, a przede wszystkim działające w technologii Multiroom, a nie Bluetooth. Mają one swoje zalety, ale także i wady. Odsyłam do lektury na DailyWeb pod tagiem: Sonos.