Oczyszczacz powietrza Starkvind to najnowsza propozycja inteligentnego sprzętu dla domu IKEA. Można go postawić na podłodze lub… schować pod stolikiem!

Powietrze w naszych domach zanieczyszczane jest przez pyłki, cząsteczki kurzu, sierść zwierząt domowych i łupież zwierzęcy, a także opary i zapachy powstające podczas gotowania oraz sprzątania. Wdychamy je wraz z powietrzem, co ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Oczyszczacze powietrza Starkvind od IKEA mają pomóc w dbaniu o zdrowie, jednocześnie stanowiąc nieinwazyjny wystrój wnętrz.

Oczyszczacze Starkvind mają atrakcyjny wygląd, działają skutecznie i współpracują z bramką Tradfri oraz aplikacją IKEA Home smart, dzięki czemu zyskujesz jeszcze większą kontrolę nad czystością powietrza w swoim domu.

R E K L A M A

„Od dłuższego czasu chcieliśmy zaprojektować oczyszczacz powietrza w stylu IKEA – wydajny, niedrogi i pasujący do każdego domu. Zadawaliśmy sobie jednak pytanie, czy jesteśmy w stanie obudować konstrukcję i funkcje typowe dla oczyszczacza powietrza tak, aby on mógł dumnie stanąć obok mebli IKEA. Okazało się, że jest to możliwe, a rezultatem jest Starkvind” – mówi Henrik Telander, Product Owner w IKEA of Sweden.

ikea starkvind oczyszczacz powietrza

Dwa warianty i dwie ceny IKEA Starkvind

Oczyszczacz powietrza IKEA Starkvind dostępny w dwóch wariantach:

  • wersja ustawiana na podłodze – 499 zł;
  • stolik z wbudowanym oczyszczaczem – 599 zł.

Obie wersje można łączyć z bramką Tradfri i aplikacją IKEA Home smart, żeby mieć większą kontrolę nad urządzeniem, otrzymywać powiadomienia o konieczności wymiany filtrów, odczytywać wskazania czujników jakości powietrza oraz zyskać dostęp do zabezpieczenia przed dziećmi.

ikea starkvind oczyszczacz

Filtry na zapachy i wyjątkowo cicha praca

Oczyszczacz Starkvind jest wyposażony w filtr cząstek stałych do usuwania z powietrza kurzu, pyłków i alergenów. Można uzupełnić go opcjonalnym filtrem oczyszczającym powietrze z gazów, oparów i zapachów.

Urządzenie można obsługiwać ręcznie lub przełączyć w tryb automatyczny, wykorzystujący wbudowane czujniki jakości powietrza, które na podstawie odczytu poziomu jego zanieczyszczenia ustawiają właściwą prędkość pracy wentylatora.

Starkvind ma pięć ustawień prędkości. IKEA deklaruje, że na najniższym biegu urządzenie pracuje tak cicho, że może nawet stać w naszej sypialni. Brzmi świetnie, bo głośna praca to niestety jeszcze częsta wada tego typu urządzeń.

IKEA wprowadza nową bezprzewodową ładowarkę, którą schowasz… pod biurkiem