Dziś, 2 września wystartowały berlińskie targi IFA 2022, na które wybraliśmy się w czteroosobowym zespole. Nie znajdziecie u nas wyłącznie mainstreamu. Skupimy się na nieoczywistych perełkach.

Wspólnie z Sebastianem, Danielem i Gustawem zwiedzimy IFA 2022, czyli targi Internationale Funkausstellung, które odbywają się w stolicy Niemiec od 1926 roku. Początek września to swoiste święto fanów nowych technologii, którzy zjeżdżają się do Berlina w celu zapoznania się z mniej lub bardziej popularnymi rozwiązaniami oraz nowościami, które trafią na rynek dopiero za jakiś czas. Podczas eksploracji hal wystawienniczych można natknąć się również na akcesoriach lub urządzenia, które na pozór wydają się niepotrzebne, ale po zgłębieniu istoty ich działania, okazują się genialne w swojej prostocie.

IFA 2022

DailyWeb na IFA 2022

W najbliższych dniach na łamach DailyWeb pojawią się nasze wrażenia z obcowania z – jak już ustaliliśmy – mniej oczywistym sprzętem. Zdradzę, że skupiliśmy się również na formacie wideo, ale o tym więcej opowie Wam Sebastian w osobnym wpisie. Wszystko w myśl zasady stanowiącej o tym, że jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów.

Na pierwszy rzut bierzemy na tapet nowe partnerstwo z Vodafone, dzięki czemu zapowiedziane na CES 2022 kamery Nextbase iQ będą mogły korzystać ze stałego połączenia z siecią, a to daje możliwości takie jak Emergency SOS, Smart Sense Parking czy Radar Detection. Uwagę Sebastiana przykuło nietypowe podejście do słuchawek i bajek dla dzieci. Gustaw opisze intrygujące słuchawki TWS ładowane energią słoneczną. Przedstawiciele twierdzą, że w tym konkretnym przypadku użytkownicy nie mają potrzeby korzystania z tradycyjnego ładowania.

Stay tuned

Jedziemy na IFA 2022! Z kim się widzimy?