Nagrywanie rozmów i automatyczne tworzenie podsumowań oraz notatek? To chyba jeden z najciekawszych sposobów na wykorzystanie AI. HiDock H1 to napędzany przez ChatGPT zestaw konferencyjny z mnóstwem portów, który może nagrywać rozmowy oraz zapisywać je w formie teksu. Może nawet tworzyć podsumowania i notatki.

To jednak nie wszystko! Gdyby tego wszystkiego było komuś mało, HiDock H1 jest również stacją dokującą, ładowarką i koncentratorem USB. Co ciekawe, przy tak wielu możliwościach zachowano naprawdę fajny i elegancki wygląd.

//dzisiaj na dailyweb

Mimo że firma ma już ugruntowaną pozycję, zdecydowano się na wprowadzenie urządzenia przy wykorzystaniu kampanii finansowania społecznościowego. Nie muszę chyba mówić, że to już jest prawdziwy hit!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

HiDock H1 to stacja dokująca, ale z nagrywaniem rozmów i AI

HiDock posiada w swojej ofercie kilka urządzeń. Ich główny trzon stanowią dwa urządzenia z kategorii zestawów głośnomówiących czy też zestawów konferencyjnych. To zaawansowane produkty, które mają pomóc w nagłośnieniu telekonferencji, np. gdy w jednym pomieszczeniu znajduje się kilka osób połączonych z innymi. Takie zestawy, z bardziej znanych firm, produkują również Jabra, Logitech czy Sennheiser.

HiDock H1

Jest też sporo ciekawych rozwiązań z rynku państw środka, które produkują urządzenia z unikalnymi cechami. Jednym z przykładów może być produkt firmy HiDock, która zasłynęła z kompaktowego urządzenia konferencyjnego. Sprzęt wyróżniał specjalny system wzmacniania dźwięku oparty o algorytmy śledzące pozycję mówcy.

HiDock H1

Teraz HiDock startuje z nowym, jeszcze bardziej zaawansowanym produktem. Właściwie to już nawet nie startuje. bo kończy. Kampania na Kickstarterze zmierza właśnie ku końcowi. Co ciekawe, z planowanych 40 000 zł udało się zebrać ponad 2 180 000 zł (ekwiwalent dla dolara hongkońskiego)! Co wyróżnia ten sprzęt?

Zacznijmy od tego, że całkiem nieźle wygląda, ponieważ HiDosck H1 stylizowany jest na interkomy z lat 60. ubiegłego wieku. W małej obudowie jakimś cudem umieszczono dwa porty zasilania (DC oraz USB C), dwa HDMI, LAN, dwa USB C (100 oraz 15 Gbps), dwa USB A (10 i 15 Gbps) oraz po gnieździe do kart pamięci micro SD oraz SD. Dodatkowo stacja obsługuje również Bluetooth.

PLAUD NOTE odniósł sukces. Smart dyktafon z ChatGPT już w produkcji

Co ciekawe, cała powyższa specyfika to jedynie dodatek. Głównym zadaniem urządzenia jest towarzyszenie nam podczas rozmów, telekonferencji i wideo połączeń. HiDock H1 usuwa szum, zakłócenia podczas rozmowy oraz nagrywa ją dzięki AI (ChatGPT), który potrafi analizować i zamieniać w tekst, sporządzając do tego dodatkowe notatki i podsumowania. HiDock budowany jest jako urządzenie możliwe do rozbudowy, ponieważ z boku widać konektor, do którego dołączona jest dodatkowa słuchawka Bluetooth.

HiDock H1

Cena urządzenia wydaje się naprawdę niewygórowana — to 189 dolarów, czyli około 760 zł. Niestety po zakończeniu kampanii cena podskoczy do około 1 350 zł. Więcej informacji na stronie kampanii.