Fani gier mają do wyboru wiele tytułów, dzięki którym mogą spędzać czas na realizowaniu swojej pasji. Na jakie gry na PS5 warto zwrócić uwagę?

Konsola to jedno z najważniejszych urządzeń w domu prawdziwego fana gier. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest PlayStation 5. To konsola, o której marzy każdy gracz, a duży wybór gier pozwala znaleźć mnóstwo tytułów dla siebie.

R E K L A M A

Gry na PS5 dla każdego

Gaming cieszy się ogromną popularnością, a jednym z najpopularniejszych urządzeń dla graczy jest konsola PS5. Wyróżnia się ona wysokiej jakości grafiką, a obecność dysku SSD sprawia, że gry ładują się błyskawicznie. Dzięki wstecznej kompatybilności możliwe jest uruchamianie wielu starszych gier na najnowszej konsoli Sony. Posiadając gry na PS4, można więc grać w nie również na PS5. Szeroka oferta tytułów pozwala przenieść się do świata wirtualnej rozrywki. Zarówno osoby, które wybierają swoje pierwsze gry, jak i zaawansowani gracze znajdą tu coś dla siebie. Do wyboru mamy różne kategorie gier. Gry przygodowe, sportowe, strzelanki, wyścigi, gry dla dzieci – każdy członek rodziny bez problemu wybierze coś dla siebie.

Jakie gry są dostępne na PS5?

Biblioteka gier na PS5 jest ogromna i obejmuje praktycznie wszystkie gry na PS4. Nie brakuje tu gier sportowych, takich jak FIFA23 czy NBA 2K23. Fani popularnych gier akcji i fabularnych nie mogą przejść obojętnie obok Call of Duty czy Assassin’s Creed. Z kolei nowa edycja gry z człowiekiem pająkiem Marvel’s Spider-Man: Miles Morales to gra stworzona dla miłośników gier zręcznościowych. Chcąc poczuć się jak na torze wyścigowym, trzeba koniecznie zagrać w Dirt 5 lub Destruction AllStars. 

Nie brakuje tu również propozycji dla najmłodszych. Na uwagę zasługują m.in. Sackboy: Wielka przygoda, Kangurek Kao, Minecraft, czy gry z serii LEGO – np. LEGO Brawls czy LEGo Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów. Wśród gier na PS5 znajdziemy również tytuły nawiązujące do popularnych bajek dla dzieci, np. gry z serii Psi Patrol. Prawdziwą wizytówką konsoli są natomiast tytuły ekskluzywne, takie jak The Last of Us, God of War, czy Uncharted. W tej bogatej kolekcji każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym jest PlayStation Plus?

PlayStation Plus to abonament, który umożliwia dostęp do gry na PS5 online, pozwala na przechowywanie stanów gry oraz zapewnia dostęp do biblioteki popularnych gier. Do wyboru mamy 3 progi:

  • PlayStation Plus Essential – można grać online, a co miesiąc otrzymujemy dostęp do kilku gier.
  • PlayStation Plus Extra – poza funkcjonalnościami progu Essential otrzymujemy dostęp do wielu gier, które można pobrać na dysk konsoli. Gry są dostępne przez pewien okres, a następnie są wymieniane na nowe. Na stronie są zamieszczone informacje o tym, jakie tytuły wkrótce znikną z oferty. Niektóre z nich mogą być jednak dostępne przez cały czas trwania subskrypcji. Gry dodane do konta w ramach Playstation 5 Essential są na stałe przypisane do konta. Nawet gdy subskrypcja wygaśnie i zostanie odnowiona po jakimś czasie, będzie można w nie zagrać.
  • PlayStation Plus Premium – jest to najwyższy pakiet, dzięki któremu można też korzystać z wersji próbnych gier oraz grać w chmurze. Możemy zagrać np. w ponad 300 kultowych gier z pierwszego PlayStation, PlayStation 2 i PlayStation 3. Niektóre z gier są dostępne tylko w chmurze, a inne możemy pobrać na dysk konsoli. Są tu również dostępne wszystkie korzyści z progu Essential i Extra.

Duży wybór gier na PS5 i różne formy dostępu do nich sprawiają więc, że każdy znajdzie tu wiele tytułów, dzięki którym może spędzić ciekawie czas.