Człowiek poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które zwiększą codzienny komfort. Jednym z nich jest inteligentny dom, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, biorąc pod uwagę ogromną liczbę zalet takich innowacyjności. Które technologie w zakresie inteligentnego domu mogą mieć szczególne znaczenie? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jakie funkcje mogą pełnić? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Inteligentne oświetlenie

Nie da się ukryć, że największą popularnością cieszy się inteligentne oświetlenie, które jest wyznacznikiem luksusu i wygody. Wbrew pozorom rozwiązanie to nie należy do najdroższych, natomiast sama instalacja nie powinna sprawić większych problemów. Co więcej, efekty zauważalne są chwilę po zakończeniu prac. Innowacyjne lampy charakteryzują się możliwością regulacji temperatury barwowej, jasności, koloru świecenia – w zależności od indywidualnych preferencji. Dodatkowo możemy je ustawić w taki sposób, że będą się uruchamiać w określonych godzinach i porach. Ma to na celu maksymalizację wygody i oszczędności prądu elektrycznego.

Innowacyjne ogrzewanie

Obecnie dość często wykorzystywanym rozwiązaniem jest inteligentne ogrzewanie. Wspominając o takowym, mamy na myśli termostaty, dzięki którym nie tylko zminimalizujemy comiesięczne rachunki za prąd, ale również znacząco poprawimy codzienny komfort. Inteligentne ogrzewanie wyróżnia się tym, że w sposób automatyczny jesteśmy w stanie utrzymać optymalną wartość temperatury. Jeśli uznamy, że jest ona nieprawidłowa, to w każdej chwili możemy zdecydować się na zdalną regulację. Pamiętajmy jednak o tym, że wprowadzenie takiego rozwiązania nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jesteśmy tym zainteresowani, warto wziąć pod uwagę nowe mieszkania na Górnym Śląsku na obido.pl – które bardzo często są wyposażone w system smart house.

R E K L A M A

Gniazdka mierzące zużycie energii

Kolejnym rozwiązaniem w ramach smart house są gniazdka mierzące zużycie energii. Są one instalowane w klasycznych egzemplarzach, co ma na celu skuteczne monitorowanie zużycia prądu. Śledząc na bieżąco takie parametry możemy uzmysłowić sobie, jakie sprzęty pobierają najwięcej energii. Być może dojdziemy do wniosku, że godne uwagi będzie ich odłączanie, gdy nie są użytkowane.

Inteligentne czujniki

W inteligentnych domach często spotykane są zróżnicowane czujniki. Do przykładowych możemy zaliczyć czujniki drzwi i okien, które wykrywają czy wcześniej wspomniane elementy są zamknięte. Nie mniej innowacyjny jest czujnik ruchu, za pomocą którego nie tylko dowiemy się o nadchodzących gościach, ale również automatycznie włączymy lampy. Czujnik gazu, zalania i dymu natomiast maksymalizują nasze bezpieczeństwo.

Kamery przeznaczone do monitorowania terenu

W celu zadbania o nasze bezpieczeństwo często decydujemy się na specjalistyczne kamery, które są przeznaczone do monitorowania terenu. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość nagrywania przez całą dobę. Właściciel może wracać do nagrań, jeśli zaszłaby taka konieczność.