Niektórzy traktują słuchanie muzyki jako rytuał, któremu poświęcają 100% swojej uwagi. Inni natomiast nie wyobrażają sobie wykonywania codziennych obowiązków bez puszczenia muzyki lecącej w tle. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, warto zwrócić uwagę na to, na jakim sprzęcie muzyka będzie odtwarzana. Chociaż obecnie można bez problemu puścić dowolny utwór z telewizora, komputera lub telefonu, to trudno znaleźć kogoś, komu taka jakość będzie odpowiadała. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na sprawdzone i klasyczne rozwiązanie, jakim jest mini wieża lub tradycyjna wieża stereo.

  1. Czy mini wieża sprawdzi się w domu?
  2. Jaką wieżę kupić w dobrej cenie?
  3. Czy moduł Bluetooth jest potrzebny?
  4. Jak ustawić mini wieżę?

W ten sposób można w dobrej cenie kupić świetny sprzęt, który nie tylko pozwoli korzystać z serwisów streamingowych, będzie miał wbudowany moduł bluetooth oraz radio, ale również zapewni bezproblemowe odtwarzanie płyt CD. Dzięki temu nawet, jeżeli interesujący cię utwór nie będzie w danym momencie dostępny w popularnych serwisach, to bez problemu odtworzysz go z płyty.

Czy mini wieża sprawdzi się w domu?

Mini wieże zajmują niewiele miejsca, a jednocześnie pozwalają uzyskać bardzo dobry dźwięk. Oczywiście wymaga to zakupu sprzętu sprawdzonej firmy. Dodatkowo pomimo niewielkich rozmiarów mini wieża Denon oferuje lepsze wrażenia podczas używania niż niejeden tradycyjny model konkurencji. W atrakcyjnej cenie dostępna jest między innymi mini wieża Sony, która ma wbudowany tuner FM, dzięki któremu można słuchać ulubionych stacji. Złącze USB pozwoli podpiąć pendrive’a z piosenkami, a wyjście słuchawkowe sprawi, że korzystanie z wieży nie będzie zakłócało spokoju innym domownikom. Duży wybór sprzętu gwarantującego świetną jakość dźwięku znajdziesz w zakładce wieże na stronie popularnego sklepu z elektroniką. Tego typu zakup przekłada się na możliwość odtwarzania muzyki nawet w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ nie trzeba zastanawiać się, gdzie postawić lub powiesić duże kolumny. Wybierając model wyposażony w łączność bezprzewodową Bluetooth, można przesyłać ulubione piosenki bezpośrednio z telefonu lub tabletu, co eliminuje konieczność korzystania z kabla. Łatwe połączenie mini wieży sprawia, że sprzęt sprawdzi się zarówno w domu, jak i miejscu pracy.

Jaką wieżę kupić w dobrej cenie?

Jeżeli zależy ci na tych opcjach i udogodnieniach, które są niezbędne dla wygodnego słuchania, a jednocześnie nie chcesz, aby wieża audio była droga, sprawdź wieże Philips. Wielu klientów jest zaskoczonych tym, jak niewiele kosztuje mini wieża wspomnianej firmy. Ceny najtańszych modeli wyposażonych w odtwarzacz płyt CD zaczynają się już od niewiele ponad 300 złotych. Dodatkowo w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, co w połączeniu z wyposażeniem wieży w bezprzewodową technologię bluetooth sprawia, że można nią sterować praktycznie z każdego miejsca w domu, mieszkaniu lub miejscu pracy. Oczywiście w ofercie sprzętu od Philipsa znajdują się również bardziej zaawansowane modele. Przy zakupie można więc dokładnie dopasować więżę do swoich potrzeb i tego, ile czasu tak naprawdę ktoś poświęca na rozrywkę w postaci słuchania muzyki. Praktycznie każdy model ma obecnie wejście USB, funkcję Bluetooth i odtwarza płyty CD, więc osoby szukające niedrogiego sprzętu nie muszą się obawiać, że wybiorą coś niepraktycznego. Warto jednak zwrócić uwagę, czy kupowany model ma wbudowany korektor dźwięku, który pozwoli uzyskać jeszcze lepsze brzmienie. Czytelny wyświetlacz LCD ułatwi korzystanie z dostępnych opcji. Jeżeli kupujemy mini wieżę lub tradycyjny model, zawsze warto na początek sprawdzić aktualny ranking mini wież. Czasami różnice w sprzętach oferowanych przez różnych producentów są niewielkie, ale jednocześnie występują duże różnice w cenie.

Czy moduł Bluetooth jest potrzebny?

Samo odtwarzanie muzyki zmieniło się w ostatnich latach. Po płytach winylowych przyszły kasety, które z czasem zostały zastąpione przez płyty CD. Te natomiast są stopniowo wypierane przez serwisy streamingowe, jednak najlepsza mini wieża da ci dostęp do wszystkich tych źródeł dźwięku. Z tego powodu najbardziej opłaca się kupić wieżę obsługującą strumieniowe przesyłanie muzyki, która dodatkowo pozwoli skorzystać z zewnętrznego źródła dźwięku i na przykład podpiąć gramofon. Przyda się również port USB, dzięki któremu będzie można zrezygnować ze streamowania muzyki lub korzystania z płyt, bo wszystko będzie odtwarzane z plików mp3. Taką możliwość zapewni między innymi wieża Blaupunkt

Jak ustawić mini wieżę?

Równie ważne, jak to, jaka mini wieża lub tradycyjny model zostanie wybrana, jest odpowiednie ustawienie sprzętu. Jeżeli chodzi o wieże Hi-Fi, to warto więc popróbować różnych opcji, aby uzyskać dźwięk odpowiadający preferencjom użytkowników. Dodatkowo można popróbować z kilkoma różnymi ustawieniami głośników (w pobliżu centralnej części, po przeciwnych stronach pokoju), aby dźwięk prawidłowo rozchodził się po całym pomieszczeniu, co z pewnością poprawi komfort użytkowania.