Gdy słyszę Gry na YouTube, myślę zakładka z polecanymi filmami, w sekcji odkrywaj. Tym razem chodzi jednak o grywalne tytuły, które uruchomimy z poziomu przeglądarki lub aplikacji na smartfony. Od jakiegoś czasu testowano taką możliwość, wczoraj oficjalnie uruchomiono YouTube Playables.

Źle kojarzą mi się tego typu usługi. Ciągle mam w pamięci gry na Facebooku, które masowo wysyłały powiadomienia, żebrując o atencję i próbując pozyskać nowych użytkowników. YouTube Playables ma być jednak czymś innym.

//dzisiaj na dailyweb

To gry, które już w pewnym stopniu mogłeś znać ze sklepów z aplikacjami na iOS oraz Android. Jest tu kilka dosyć znanych i cenionych tytułów, oraz kilka perełek, które, chociaż są proste, przynoszą sporo zabawy. Nie każda z ponad 75 dostępnych gier będzie jednak godna polecenia.

YouTube Playables już oficjalnie

YouTube

Jak poinformowano wczoraj na blogu YouTube, Playables są już oficjalnie dostępne dla każdego, nie tylko testujących. Tu muszę jednak dodać, że użytkownicy w naszym kraju jeszcze nie widzą dostępnych gier. Google mówi jednak by się nie martwić, funkcja będzie włączana stopniowo w kolejnych krajach, w najbliższych miesiącach.

YouTube Playables dostępne jest z poziomu przeglądarki oraz bezpośrednio w aplikacjach na iOS, oraz Android. Zakładkę z grami można znaleźć w sekcji Odkrywaj. Dostępnych jest tam już ponad 75 tytułów. Są to między innymi Angry Birds Showdown, Words of Wonders, Cut the Rope,Tomb of the Mask, oraz Trivia Crack.

Steam zostanie z Tobą aż do grobowej deski. I tylko do tego czasu

Co ciekawe umożliwiono zapisywanie postępów w grach, więc nie będzie trzeba za każdym razem zaczynać gier od początku. Google prosi również o opinie, bo cały czas rozwija Playables. W menu każdej gry znalazła się odpowiednia opcja, gdzie która pozwoli przesłać swoją opinię.

Zobacz nasz VLOG!