Pandemia w pełni, a nawet się rozwija. Na razie galerii handlowych nam nie zamykają, podobnie z kinami i innymi obiektami tzw. użyteczności publicznej. Okres przedświąteczny to duże zatłoczenie w takich miejscach, a to oznacza zwiększone ryzyko zakażeń i transmisji wirusa.

Z pomocą postanowiło przyjść Google. Firma na swoim oficjalnym blogu ogłosiła, że wprowadza nowy ficzer do aplikacji Mapy Google. Nowość dotyczy zarówno urządzeń z systemem iOS, jak i smartfonach z Androidem.

Nowość w Mapach Google: zatłoczenie w miejscach publicznych

Mapy Google pokażą zatłoczenie w obiektach użyteczności publicznej, takich jak jarmarki świąteczne, galerie handlowe, sklepy czy banki, a także skwery i parki. Pomocne to będzie szczególnie dla osób, które pierwszy raz znajdują się w danym miejscu i – nie chcąc generować sztucznego tłumu – pragną dotrzeć do docelowego punktu jak najszybciej.

Directory

Do tej pory Mapy Google pokazywały zatłoczenie w sklepach czy punktach usługowych, jednak celem nowej funkcji jest lepsze zorientowanie się w lokalizacji nie tylko w budynku, ale także w innych miejscach dookoła. Przykładowo, jeśli udajemy się do jakiegoś centrym handlowego i szukamy konkretnego butiku lub punktu, aplikacja Mapy Google nam w tym pomoże. Rozszerzono katalog, dzięki któremu zobaczymy, jakie grupy usług są dostępne w galeriach, gdzie na lotnisku znajduje się poczekalnia czy toaleta, a także na którym piętrze się znajdują.

Narzędzie pokaże nam także zagęszczenie w poszczególnych dzielnicach miasta. Planując zwiedzanie jakiejś metropolii aplikacja pomoże nam dokładnie nakreślić podróż przez miasto, aby unikać tłumów na ulicach. Oczywiście funkcja działa też w drugą stronę: chcemy przejść do miejsca, gdzie tętni życie towarzyskie? Nic prostszego. Aplikacja poprowadzi nas najkrótszą jak zawsze drogą.

Pickup with Google Maps 2

Według mnie funkcja wprowadzana jest w idealnym momencie. Nie jest to oczywiście przypadek, co też potwierdza Google. Nowość dodawana jest na bieżąco na całym świecie, a każdy powinien mieć dostępny ten ficzer w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Pozostaje mi życzyć spokojnego przygotowywania się do świąt i udanych przedświątecznych zakupów.