Google podejmuje kolejny krok w trosce o bezpieczeństwo w internecie. Wśród nowości mających na celu troskę o najmłodszych użytkowników, ogłoszono, że trwają prace nad funkcją blurowania treści w Google Grafika.

Filtr SafeSearch dostępny w wyszukiwarce Google sprawia, że treści są uważnie filtrowane i dostosowane do użytkowników poniżej 18 roku życia. Z okazji Dnia Bezpieczeństwa w internecie, ogłoszono kolejne ciekawe usprawnienia w tym kierunku.

Google 2 1

Rozszerzona funkcja ochrony w Google

Wśród zapowiadanych usprawnień w zakresie bezpieczeństwa, Google położył szczególny nacisk na ochronę najmłodszych przed niepożądanymi treściami. Oprócz wspomnianej funkcji zamazywania (blur) grafik, które mogą być niestosowne, są też ograniczenia w zakresie video.

To, co zdecydowanie jest warte pochwalenia, to wzbogacenie funkcji dostępnych w Family Link. Program ten ma na celu monitorowanie aktywności młodzieży i dzieci w internecie, wraz z raportem dostępnym dla rodziców. Może to służyć m.in. ograniczaniu dostępu do niektórych aplikacji.

Google

Dzień Bezpieczeństwa w Google

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, Google zebrało w jednym miejscu wszystkie wysiłki, które podejmują dla ochrony użytkowników. Wśród nowych funkcji, takich jak wspomniane blurowanie zdjęć, znalazły się takie projekty jak:

  • przechowywanie haseł w Google Password Manager
  • większa prywatność przeglądania w Google dla IOS
  • wirtualny numer karty
  • YouTube Kids Playlist (edukacyjny cykl dla dzieci)

Czujność warto zachować nie tylko od święta

Niezależnie od poziomu wiedzy i stopnia rozumienia technologii, warto zachować czujność w swojej aktywności online. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, w której niemal każda dziedzina życia ma styczność z wirtualnym światem. Warto też przeszkolić starszych w zakresie cyberbezpieczeństwo i zwracać szczególną uwagę na zachowanie dzieci i młodzieży.

W ostatnich latach cyberprzestępczość bardzo mocno wyewoluowała i fałszywe działania w internecie stają się coraz trudniejsze do rozpoznania. Oprócz najpopularniejszych form, takich jak podrabianie stron czy złośliwe linki, doszło zagrożenie w postaci wycieku danych osobowych, kart płatniczych czy nawet historii medycznej każdego, kto korzysta z e-pacjenta. Warto zachować czujność i w internecie działać rozważniej. Nie tylko w Dniu Bezpiecznego Internetu.

Google goni ChatGPT i rozwija swoje AI – poznajcie BARD