Każdy fan konsoli Sony – bez względu na to, czy ma już PS5, czy jeszcze PS4 – zgodzi się pewnie, że „God of War” w nowej odsłonie jest co najmniej bardzo solidną produkcją. Jej kontynuacją będzie „God of War Ragnarok”, który zadebiutuje w 2022 roku.

Podczas PlayStation Showcase 9 września mogliśmy obejrzeć po raz pierwszy rozgrywkę z najnowszego „God of War Ragnarok”. W grze znów przeniesiemy się do Midgardu. Od wydarzeń z pierwszej części minęło kilka lat. Świat zmaga się z coraz większymi mrozami, co oznacza nadejście Wielkiej Zimy zwiastującej Ragnarok.

God of War Ragnarok

Niedaleko pada jabłko od jabłoni

Twórcy zapewniają, że oś fabularna „God of War Ragnarok” nadal będzie się skupiać na skomplikowanej relacji Kratosa i jego syna Atreusa. Bogaci o nowe doświadczenia i fakty, muszą teraz sprostać kolejnym wyzwaniom, utrzymując swoją relację. Atreus jest coraz bardziej ciekawy świata i swojego pochodzenia, próbując określić kim może się stać jako dorosły. Czeka go wewnętrzny dylemat – interweniować czy stać z boku, patrząc jak wydarzenia rozgrywają się bez jego udziału.

Z kolei Kratos będzie chciał nadal oszczędzić synowi bolesnych doświadczeń, z którymi bóg wojny sam musiał zmierzyć się w swojej przeszłości. Celem Kratosa nadal pozostanie przede wszystkim ochrona Atreusa, w czym utwierdziły go wydarzenia z pierwszej części gry.

Kratos i Atreus będą musieli razem zdecydować o drodze, którą wybiorą. Ich wybór zdefiniuje los zamieszkujących w 9 światach podczas zbliżającego się Ragnaroku – piszą o grze twórcy.

God of War Ragnarok na PS5

Nowy gameplay God of War Ragnarok na PS5

No właśnie, 9 światów. W pierwszym (pierwszym po reboocie) „God of War” mieliśmy dostęp tylko do 6 z 9 dostępnych krain. Teraz będziemy mogli zwiedzić je wszystkie. Lokacji ma być więcej i będą one bardziej zróżnicowane. W pewnych misjach przyjdzie nam znów pływać łodzią, ale teraz głównym środkiem transportu po Midgardzie będą… sanie ciągnięte przez wilki.

Powrócą też postacie, które już znamy: Freya oraz bracia Sindri i Brok. Więcej dowiemy się też o Tyrze i Thorze, który będzie prawdopodobnie jednym z głównych wrogów do pokonania w grze. Thor w „God of War Ragnarok”, jak wiemy, ma osobistą wendetę do rozliczenia z Kratosem i Atreusem. Na dodatek do dyspozycji ma swój słynny młot Mjolnir i władanie piorunem, co już teraz robi z niego konkretnego bossa.

thor w God of War Ragnarok

God of War Ragnarok – data premiery i trailer

„God of War Ragnarok” pojawi się na PS4 i PS5 w 2022 roku. Nie jest jeszcze znana dokładna data, kiedy dostaniemy grę w swoje ręce.

Poniżej możecie obejrzeć najnowszy trailer z rozgrywką z PS5: