Jeśli szukacie niedrogiego zestawu dla małego gracza, który będzie miał wszystko, co niezbędne: przyzwoitą ergonomię, gamingowy sznyt i możliwości customizacji, to mam dla Was zestaw Thor 660 i Krypton 750, czyli odpowiednio klawiatura i mysz, których zakup nie zrobią wyrwy w Waszym portfelu.

Jestem już właściwie 40-letnim dinozaurem i o dziwo, kiedy z samym światem gamingu nie mam wiele wspólnego, to oczywiście zdarza mi się pograć kultowe, szlagierowe tytuły, które pojawiają się na PlayStation. Same akcesoria gamingowe jednak to dla mnie sprzęt, z którego bardzo często korzystam po prostu do pracy, przez dużo lepszą ergonomię czy komfort pracy.

//dzisiaj na dailyweb

Zdarza się też rundka na takich zestawach w popularne League of Legends, które uwielbiam ze względu na czystość rozgrywki PvP w kombinacji z umiejętnościami. Dzisiaj chciałbym Wam pokazać zestaw, który z pewnością przypadnie do gustu młodszym gamerom, może okazać się doskonałym pomysłem na prezent, a przede wszystkim zwyczajnie nie jest drogi.

Klawiatura Thor 660

thor 660 2

Głównym beneficjentem Thor 660, którą dostałem do testów, jest mój 7-letni syn, którą ją uwielbia. Do tej pory potrafi mi dokuczać, że ma lepszą klawiaturę niż ja, bo u mnie nic się nie świeci. Thor 660 za to wyposażony w LEDy RGB potrafi zrobić prawdziwe disco, ale to tylko jedna z cech tego produktu.

W klawiaturze mamy przełączniki Gateron Red, keycapy (nasadki klawiszy) to Pudding PBT, których zadaniem jest jeszcze bardziej uwypuklić charakterystyczne kolory podświetlenia. Oczywiście dla mnie to totalny oczopląs i pewnie średnio mógłbym się skupić na pracy, mając takie cudo pod palcami, ale absolutnie rozumiem, że nie jestem właściwym odbiorcom tego produktu. Dodatkowo w Thor 660 możemy wybrać jeden aż z 19 trybów podświetlenia RGB i podpiąć do trzech urządzeń poprzez Bluetooth.

thor 660

Klawiatura ma baterię o pojemności 3000 mAh i ładowana jest przez kabel USB-C.

Klawiaturę wyposażono w funkcję N-Key Rollover, czyli funkcję pełnego Anti – Ghostingu . Dzięki temu niezależnie od tego ile klawiszy wciśniesz, urządzenie precyzyjnie odczyta każdy naciśnięty przycisk i błyskawicznie prześle sygnał z klawiatury do komputera.

Cena Thor 660 to 249 PLN i dostępna jest biała i czarna wersja kolorystyczna.

Mysz Krypton 750

74a9721f25604d7c23c25bdc018003c1ee20f80708cf7366c0a688170aa3

Czym byłby gamingowy zestaw bez myszy? Czy byłby zestaw bez myszy wyposażonej w LED-y RGB? Krypton 750 jest równie charakterystyczny jak i sama klawiatura. Rozbłyśnie w ciemnym pokoju, kolorami tęczy, czyli tak, jak oczekują tego najmłodsi gracze.

Konstrukcja Kryptona jest dość szczególna, bo ma zmienną górną część obudowy i domyśleni jest ona… podziurkowana. Efekt wizualny na pewno charakterystyczny i właśnie przez ten aspekt, mój młody nie traktuje innych myszek poważnie, bo tak wygląda profesjonalnie.

y6ylzqh3toblw5vm66tcsi7e

R E K L A M A

Idzie za tym oczywiście idealna waga, a gdyby się jednak okazało, że jest za lekka, to w zestawie znajdziemy obciążające ciężarki, którymi możemy wyważyć mysz pod swoje wymagania. Jest również dodatkowy fragment obudowy (jednolity), gdyby się okazało, że charakterystyczne dziurki przestały Was cieszyć.

Mysz ponadto ma przycisk w górnej części, który służy do sprawnego przełączania się między rozdzielczością czujnika. Mamy do dyspozycji od 200 do 8000 dpi, a wbudowana pamięć zapamiętuje ostatnie ustawienie, więc młody gracz nie będzie musiał za każdym razem jej ustawiać do preferowanej przez siebie rozdzielczości.

Krypton 750 wzbogacono o wysokiej klasy ślizgacze PTFE, które zapewnią niezwykle płynny i równy ślizg oraz natychmiastową reakcję na każdy Twój ruch. Dzięki temu, mysz spełni Twoje oczekiwania niezależnie od tego, z jakiej podkładki korzystasz.

Mysz kosztuje 98 PLN i dostępna jest również w dwóch kolorach: czarnym i białym.

Zobacz nasz VLOG!