Wielu podróżujących za cele bierze sobie znalezienie jak najtańszych połączeń lotniczych. Nie jest bowiem tajemnicą, że to właśnie lot samolotem pochłania sporą część budżetu przeznaczonego na daną podróż. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na to, aby znaleźć stosunkowo tanie bilety lotnicze. Jak oraz gdzie ich szukać? Przedstawiamy kilka zasad, które warto wprowadzić w życie, jeżeli chcemy sporo zaoszczędzić!

Gdzie szukać tanich lotów?

Znalezienie tanich opcji podróży nie jest trudne, ale zastosować się do kilku reguł. Obecnie najlepszym wyjściem jest oczywiście korzystanie z możliwości, jakie daje nam internet. Wejście na pierwszą lepszą stronę może jednak nie wystarczyć. Sprawdźmy więc, co należy zrobić, aby trafić na najlepsze okazje na rynku!

Jakie są sposoby na zdobycie tanich biletów lotniczych?

W przypadku poszukiwania tanich połączeń lotniczych trzeba uzbroić się w cierpliwość i w odpowiedni sposób podejść do tego tematu. Zanim rozpoczniemy przeglądanie dostępnych ofert należy skonkretyzować, dokąd chcemy polecieć, z którego lotniska oraz w jakim terminie. Następnie można już przystąpić do poszukiwań, trzymając się kilku poniższych zasad.

airplane 2022 11 04 00 10 25 utc

1. Rezerwacja z wyprzedzeniem

Przewoźnikom zależy na tym, aby w krótkim czasie zapełnić jak najwięcej miejsc na pokładzie samolotu. W związku z tym, warto rezerwować bilety lotnicze nawet dwa, trzy miesiące przed terminem wylotu. Ceny są wówczas niższe, a podróżni mają więcej ofert do wyboru, co sprawia, że są w stanie dopasować zarówno datę, jak i miejsce przylotu do własnych potrzeb.

2. Podróż poza sezonem

Jeżeli ma się taką możliwość, najlepiej zarezerwować podróż samolotem poza sezonem, a więc okresem letnim, jak i weekendami czy świętami. Wówczas można zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych na biletach w dwie strony. Optymalnym okresem na zakup biletów jest wczesna wiosna lub przełom jesieni i zimy.

3. Opcja elastycznego wyszukiwania

W serwisie eSky.pl dostępna jest opcja elastycznego wyszukiwania, dzięki której można zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Rozwiązanie to polega na tym, że po określeniu kierunku podróży, system wyszukuje wiele alternatywnych i atrakcyjnych ofert. Często są to o wiele tańsze opcje niż te, które wcześniej wybraliśmy, tyle tylko, że niejednokrotnie trzeba dopasować się z nowym terminem lub zmienić lotnisko, z którego się wylatuje.

4. Pakiety i promocje

Wszelkiego typu promocje i rabaty nie są w przypadku lotów żadną nowością, ale wiele osób wciąż zapomina o tym, aby być na bieżąco z różnego typu okazjami. Korzystnym wyjściem jest też korzystanie z pakietów lotów oraz noclegów, ponieważ ich ceny są o wiele niższe, niż gdybyśmy rezerwowali każdą z usług osobno.

5. Loty łączone

Niejednokrotnie opłacalnym rozwiązaniem jest skorzystanie w eSky.pl z opcji tzw. lotów łączonych, czyli MultiLine. Unikatowa technologia dopasuje najlepsze z możliwych połączeń, a rezerwacji, mimo iż podróż składa się z lotów w różnych liniach, można dokonać w jednym miejscu.

Szukasz połączeń lotniczych do Rzymu? Sprawdź oferty https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym.

rome iitaly march 24 2015 panorama of st peter s 2021 08 26 18 34 20 utc
rome,Iitaly-march 24,2015: Panorama of St. Peter’s Square in Rome, Vatican. In the early hours of the morning, in preparation for meeting with the Pope Francis the next day.

Gdzie szukać najtańszych połączeń lotniczych?

Niezależnie od tego, czy zależy na podróży krajowej, czy międzynarodowej, najlepszą opcją będzie skorzystanie z możliwości, jakie zapewnia wyszukiwarka eSky.pl. Znajdziemy w niej oferty wszystkich linii lotniczych i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Zamierzasz wybrać się do Wielkiej Brytanii? Nic prostszego, wystarczy wejść na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/gb/wielka-brytania i znaleźć połączenie, które spełni Twoje oczekiwania. Podróż do Paryża, Madrytu, Berlina, a może do Rzymu? Wybór należy do Ciebie. Rezerwując lot, warto od razu zadbać o nocleg, np. w pakiecie Lot+Hotel, ale również o ubezpieczenie podróżne czy ubezpieczenie rezygnacji z podróży.