Drugą kwestią, o której na pewno myślimy są niskie rachunki za prąd, a co za tym idzie pojawiające się na naszym koncie oszczędności. Aby tak się stało oczywiście muszą być spełnione określone wymogi dotyczące doboru paneli. Kluczowy jest również montaż. Na niego warto zwrócić szczególną uwagę.

Użytkując dom chcemy, aby był przede wszystkim wygodny, bezpieczny, komfortowy w codziennym użytkowaniu, jak również jak najtańszy w utrzymaniu. Aby tak się stało, warto oczywiście wybrać taki projekt, który zasadniczo odpowiada naszym potrzebom, jest możliwy do zrealizowania w ramach naszych możliwości finansowych.

Jeżeli postaramy się, aby wybrać projekt, który spełni powyższe kryteria, zbudujemy dom z odpowiednich materiałów, przy pomocy doświadczonej ekipy bądź metodą gospodarczą (ale zgodnie ze wszystkimi standardami) to możemy być pewni tego, że również koszty utrzymania będą na rozsądnym poziomie.

Jednym z największych problemów, na który obecnie wiele osób zwraca uwagę jest to, że rosną ceny prądu, który jest elementem niezbędnym do codziennego, normalnego funkcjonowania. Jeżeli dodatkowo wykorzystujemy prąd do zasilania paneli podczerwonych, klimatyzacji lub pompy ciepła, nasze rachunki mogą być naprawdę wysokie. Rozwiązaniem, które pozwoli spać spokojnie oraz obniżyć rachunki jest oczywiście montaż paneli fotowoltaicznych. To właśnie one pozwolą na sprawną i systematyczną produkcję prądu ze słońca. Nie ma bardziej ekologicznej metody na pozyskanie energii.

Jak połączyć panele fotowoltaiczne?

Kwestia montażu paneli fotowoltaicznych jest po prostu kluczowa. Z punkt widzenia przyszłego użytkownika instalacji powinniśmy otrzymać system fotowoltaiczny, który nieprzerwanie będzie produkował taką ilość prądu, która spełni naszego oczekiwania oraz umożliwi zasilenie wszystkich niezbędnych urządzeń.

Również warto zwrócić uwagę na to, aby zwrócić szczególną uwagę na ustawienie paneli. Dopuszczalne jest wykonanie instalacji na dachu (pod warunkiem, że jest wyremontowany, ma szczelne poszycie), lub na gruncie (grunt stabilny). Panele nie powinny być niczym zasłaniane, nie powinny być montowane tam, gdzie jest dużo naturalnych i sztucznych przeszkód.

Panele fotowoltaiczne muszą być również odpowiednio ustawione. Optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie na południe, pod kątem 30-40 stopni. Wtedy następuje maksymalny pobór promieni słonecznych i tym samym nasza domowa elektrownia po prostu działa na najwyższych obrotach.

Panele można łączyć na dwa sposoby: szeregowo bądź równolegle.

Prawidłowy montaż – mniejsze zużywanie się instalacji

Najlepszym wyjściem jest znalezienie odpowiedniej, doświadczonej i działającej legalnie firmy, która obejrzy budynek, sprawdzi miejsce do montażu, dokładnie określi, jakie jest zapotrzebowanie na energię, jaka będzie ilość sprzętów wymagających zasilania. Dopasowane mocy instalacji do rodzaju obiektu to jedna z najważniejszych kwestii. Dzięki temu na pewno unikniemy rozczarowania. Co daje dobry montaż?

Przede wszystkim panele fotowoltaiczne oraz pozostałe elementy, które wchodzą w skład instalacji będą w odpowiedni sposób zamontowane. Pamiętajmy, że panele, które są najbardziej widocznym elementem, najczęściej są umiejscowione na dachu. Muszą wiec być zamontowane tak, aby nie odpadły lub nie zsunęły się z dachu, na przykład pod wpływem silnego wiatru lub silnych opadów deszczu. W tym przypadku nieprawidłowy montaż może doprowadzić do zagrożenia życia domowników.

Kolejna kwestia dotyczy mniejszego zużywania się sprzętu. Prawidłowy montaż to stabilność, odporność na uszkodzenia, mniejsze zużywanie się sprzętu, brak usterek, brak konieczności dokładania do instalacji, a tym samym szybszy jej zwrot.

Kto powinien montować panele?

Zdecydowane najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest to, aby powierzyć montaż paneli firmie, która je nam dostarczyła. Oferta wykonawcy powinna więc być kompleksowa, obejmować zaprojektowanie instalacji, zakup paneli oraz niezbędnych urządzeń, montaż, serwis, doradztwo. Firma powinna działać legalnie, mieć doświadczenie, udokumentowane portfolio, dysponować odpowiednimi narzędziami, a przede wszystkim udzielać gwarancji na wykonaną pracę. Dzięki temu będziemy pewni, że instalacja będzie działać, jak należy.

Zobacz także: https://kidzone.com.pl/fenomen-paneli-fotowoltaicznych-jak-go-wytlumaczyc/


Artykuł sponsorowany dostarczony przez partnera.