Garmin zaszalał i pokazał nowość, która spowodowała, że pieniądze zaczęły mi wyskakiwać z portfela. Ułożyły się w kupkę i pytają, jak się wymienić za Garmin Instinct Crossover. To właśnie taką nazwę nosi najnowszy zegarek hybrydowy od Garmina i wygląda fenomenalnie, ale prawdziwa moc kryje się w środku, bo jakby się uprzeć, to Instinct Crossover nie trzeba będzie ładować.

Sporo dobroci od Garmina pojawiało się już na DailyWeb. Ja osobiście byłem kupiony i zachwycony ideą serii Instinct, która mocno czerpała z zegarków tych bardziej klasycznych, oferując przy tym wszystkie popularne możliwości smart, a przy tym dawała doskonałą odporność na każde warunki i nieśmiertelną baterię. Testowałem Garmin Instinct 2 Solar i byłem bardzo bliski jego kupienia.

W zegarku nie brakuje niczego, co znam z popularnych rozwiązań Garmina. Mamy integracje ze świetną, chociaż dla mnie nieco chaotyczną aplikacją (mam wrażenie, że zbyt wiele informacji Garmin chce mi przekazać, w nieco chaotyczny sposób). Mamy nawigacje, mamy wszystkie bajery, które dostępne są w smartwatchach: pulsoksymetr, pomiar stresu i oczywiście dobrodziejstwa wynikające z zastosowania GPS. – Znudził mi się Apple Watch, dlatego testuję Garmin Instinct 2 Solar

Był jednak jeden drobiazg, który mi nie pasował. Obsługa tekstu (komunikatów, wiadomości) była koszmarnie niewygodna, ze względu na ilość wierszy/rozdzielczość ekranu. Oczywiście nie chciałbym go wcale zamieniać na kolorowego OLED-a, ale brakowało mi dodatkowych wierszy, które pomieściłby ekran. Niestety okazuje się, że w przypadku Garmin Instinct Crossover mamy do czynienia dokładnie z tym samym ekranem, a dodatkowo dorzucono tam wskazówki, co wygląda obłędnie, ale obsługa tekstu (komunikatów/wiadomości) będzie pewnie przez to jeszcze gorsza (mam nadzieję się o tym przekonać).

R E K L A M A

Garmin Instinct Crossover – specyfikacja

MATERIAŁ SOCZEWKI Power Glass™
MATERIAŁ RAMKI Polimer wzmocniony włóknem szklanym / stal nierdzewna
OBUDOWA Tworzywo wzmocnione włóknem szklanym
ZGODNOŚĆ Z OPASKĄ QUICKFIT tak (22 mm)
MATERIAŁ PASKA Silikon
ROZMIAR KOPERTY (SZER. × DŁ. × WYS.) 45,0 x 45,0 x 16,2 mm
Pasuje na nadgarstki o obwodzie 135–230 mm
WYMIARY WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS. niestandardowy, z otworem środkowym: 0,9″ × 0,9″ (23 × 23 mm)
ROZDZIELCZOŚĆ WYŚWIETLACZA, SZER. X WYS. 176 × 176 pikseli
TYP WYŚWIETLACZA Monochromatyczny, czytelny w słońcu, transreflektywny, Memory-In-Pixel (MIP)
MASA 65 g
KLASA WODOSZCZELNOŚCI 10 ATM
CZAS DZIAŁANIA BATERII Tryb zegarka: do 28 dni / 70 dni przy ładowaniu energią słoneczną*
Tryb oszczędzania baterii zegarka: do 71 dni / nieograniczone przy ładowaniu energią słoneczną*
Tryb GPS: do 25 godzin / 31 godzin przy ładowaniu energią słoneczną**
Maksymalny czas pracy baterii w trybie GPS: do 111 godzin / 553 godzin przy ładowaniu energią słoneczną**
Aktywność GPS wycieczki: do 40 dni / 327 dni przy ładowaniu energią słoneczną*
* Ładowanie energią słoneczną przy założeniu całodziennego użytkowania w tym 3 godzin pracy dziennie na powietrzu przy oświetleniu 50 000 luksów.
** Ładowanie energią słoneczną przy założeniu użytkowania przy oświetleniu 50 000 luksów.
CHARGING METHOD Garmin proprietary plug charger
PAMIĘĆ/HISTORIA 64 MB

 

INSTINCTCROSSOVERSOLAR IMG 4.1 D

Ma on za to kilka kluczowych zalet, których może pozazdrościć konkurencja. Przede wszystkim ultra-żywotna bateria. Smartwatch będzie mógł pracować do miesiąca w wersji bez panelu solarnego i do 70 dni z panelem. Mało tego, w trybie oszczędnym (z wyłączonym GPS), będzie mógł pracować bez podłączania ładowarki wcale. Brzmi świetnie, prawda?

Kolejnym aspektem jest również niesamowity wygląd. Połączenie charakterystycznego koloru Tidal Blue, wskazówek i monochromatycznego ekranu wygląda niesamowicie. Wygląda na to, że również ograniczone zostały nieużytkowe ramki, o których pisał w Instinct 2 Solar, za to pojawiły się elementy tarczy zegarka. A same wskazówki ustawiają się na 09:15 przy dostępie do ustawień zegarka. Całość wygląda obłędnie.

INSTINCTCROSSOVERSOLAR IMG 2 D

Zegarek występuje w wersji Solar i Tactical, a jego ceny w wersji bez tych dodatków zaczynają się od 549 EUR. A już byłem przekonany, że Withings ScanWatch Horizon zostanie ze mną na dłużej, a tu taki psikus. Garmin Instinct Crossover nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju, a idąc za oficjalną stroną Garmina, ma się pojawić w przeciągu 5-8 tygodni.