Apple pozytywnie zaskoczył wszystkich posiadaczy systemów IOS, ogłaszając nową aplikację o nazwie Freeform do zarządzania projektami i pomysłami. Nie zdarza się to zbyt często, zatem postanowiłam przetestować aplikację i podzielić się swoimi obserwacjami.

Burza mózgów będzie teraz jeszcze łatwiejsza za sprawą intuicyjnej i przyjemnej dla oka aplikacji Freeform od Apple. Aby ją mieć, wystarczy tylko zaktualizować iPhone do systemu 16.2 i pobrać ją z AppStore.

Freeform

Nowy wymiar planowania z Freeform dla fanów Apple

Jak każda aplikacja od Apple, Freeform jest super przejrzysty i prosty w obsłudze. Przypomina wszystkie funkcje, które możemy znać z obsługi iPada wraz z Apple Pencil. Zdecydowanie ułatwia szybkie notatki, planowanie podstawowych projektów czy grupową burzę mózgów.

Jest to o tyle istotne, że od czasów globalnej tendencji pracy zdalnej, prym przejęła aplikacja Miro. Obecnie wygląda na to, że Apple przejmuje wszystkie funkcje, do których użytkownicy systemów IOS najczęściej pobierali zewnętrzne aplikacje.

Apple Freeform do sprawniejszej pracy

Aby zacząć swoją przygodę z aplikacją Freeform, wystarczy zaktualizować system iOS na najnowszej wersji 16.2, która automatycznie pobiera wszystkie nowości. Następnie możemy przystąpić do tworzenia, wymyślania, projektowania i eksperymentowania z plikami, załącznikami, treścią, grafikami czy kształtami.

Największym atutem narzędzia, moim zdaniem, jest możliwość eksportowania pliku jako pdf. Rozwiązuje to zdecydowanie wszystkie bolączki programów graficznych, które domyślnie zawierają tylko formaty png i jpg. Jeśli nie czujemy w sobie duszy artysty, funkcja siatki ułatwi nam umieszczanie elementów w odpowiednim miejscu.

Aplikacja Freeform od Apple zdecydowanie skutecznie studzi zapał do pobierania dodatkowych narzędzi od konkurencji, a zarazem otwiera nowe możliwości współpracy online. Nie można powiedzieć, że nikt tego wcześniej nie wymyślił, bo było to standardem w takich aplikacjach jak Microsoft Teams albo Google Meet, jednak miłośników Apple powinno zdecydowanie ucieszyć. Pojawi się tylko jedno wyzwanie – wszyscy współpracujący nad jedną tablicą we Freeform, muszą posiadać sprzęty Apple. 

Aktualizacje iOS 16.2 i macOS Ventura 13.1 – co nowego w systemach Apple?