FELO to chińska marka, która zaskakuje rynek bardzo ciekawymi pojazdami. Chociaż cyberpunkowy elektryczny i składany motocykl w formie walizki, którą można wrzucić do bagażnika, nie jest dostępny w europie, to na pewno warto poznać tę konstrukcję — tak właśnie trzeba opisywać FELO M One.

FELO, to firma z Chin, o której już pisałem. Na targach EICMA pokazała naprawdę zjawiskowy, elektryczny skuter. FELO FW-06 był agresywny i emocjonujący. Teraz firma powraca z czymś jeszcze bardziej szalonym. To składany elektryczny motocykl, który nawiązuje do legendarnej Hondy.

https://www.youtube.com/watch?v=8UTtlJ0LxS0

Honda wyciągana z bagażnika

Honda przez dwa lata, począwszy od 1981 roku, oferowała na rynku mały motocykl (lub jakbyśmy to kiedyś nazwali motorynkę) o nazwie Motocomp. Ten malutki pojazd mógł być złożony, by dało się go transportować w bagażniku nawet najmniejszej Hondy. Miał silnik o mocy około 2.5 KM, który pozwalał go rozpędzić do 50 km/h, chociaż właściciele mówili, że to bardzo przesadzona prędkość (realnie wyciągała około 30 km/h). W 2011 roku Honda pokazała model Motor Compo, projekt elektrycznego skutera, który nawiązuje do szalonego pierwowzoru.

Honda
Honda Motocomp i Honda City w bagażniku, której mogła się zmieścić

Dziś po wielu latach, nikt nie dziwi się, gdy ktoś wyciąga z bagażnika elektryczną hulajnogę, by kontynuować swoją podróż lub miło spędzić czas. Idea pojazdu ostatniej mili, który będzie zawsze z nami to coś bardzo modnego, wszystko czerpie jednak z przeszłości. Teraz widzimy też sporą inspirację genialnym pomysłem, który postanowił wykorzystać chiński producent, marka FELO.

FELO M One — mały, składany elektryczny motocykl

FELO M One to coś, co przypomina pojazd rodem z gry Cyberpunk 2077 w połączeniu z ideą Hondy Motocomp. Całość podobnie jak kultowa kompa jest składana, tak by zmieścić ją w bagażniku samochodu lub na hakowym bagażniku rowerowym. FELO M One ma przewagę w swej formie nad Hondą, jest od niej o 8 kg lżejsza i waży jedynie 37 kg. Ma też bardzo małe rozmiary, które wynoszą 1160 × 560 × 860 mm (po złożeniu jeszcze mniej).

FELO M One

FELO M One

Silnik w kole legitymuje się mocą 400 W oraz 1000 W w szczycie. Pozwala to rozpędzić się do prędkości 25 km/h. 48 V 20 Ah ma pojemność 1 kWh co ma pozwolić według FELO na około 100 km zasięgu. FELO M One posiada również system zasilania 220VAC 50Hz, dzięki któremu można do pojazdu podłączyć urządzenia wymagające zasilania. Może się to przydać podczas wycieczki na plaże i obozowania albo również w innym zastosowaniu.

FELO M One

FELO M One

Niestety FELO M One nie będzie tanim produktem, a firma FELO przyzwyczaiła nas już, że wycenia się jako marka premium. Model M One według aktualnego przelicznika będzie kosztował około 12,500 PLN.

FELO M One

Więcej informacji na oficjalnej stronie FELO M One.

//dzisiaj na dailyweb