Oczekiwanie na odpowiedź CD Projekt RED w kwestii plotek krążących od niedawna w sieci nie trwało długo. Studio zdementowało ich prawdziwość.

Parę dni temu w internecie pojawiła się spora garść plotek na temat Cyberpunka 2077. Dotyczyły one kolejnych aktualizacji, nowych mechanik rozgrywki, dodatkowej minigry, a także pierwszego dużego dodatku.

Według pewnego użytkownika serwisu 4chan nadchodzący patch 1.5 zmieniłby nazwę produkcji na Cyberpunk 2077: Samurai Edition. Miałby też wprowadzić do gry między innymi barbershopy i salony fryzjerskie, ulepszoną sztuczną inteligencję, garaż dla pojazdów, a także całkowicie zmieniony balans przedmiotów, który miałby być dostosowany znacznie lepiej do każdego poziomu postaci.

R E K L A M A

Cyberpunk 2077: Samurai Edition

Oprócz tego mielibyśmy dostawać więcej wiadomości od Judy i Panam. Nie wiadomo jednak, czy przekładałoby się to na jakieś konkretne zadania dodatkowe. To tylko początek domniemanych zmian, których miało być znacznie więcej. Otrzymaliśmy też plotki na temat nadchodzącego dużego dodatku.

Pierwsze DLC miałoby zabrać gracza w środek wojny gangów. Zadania V opierałyby się głównie na toczeniu walki, ale niewykluczone, że pojawiłyby się też elementy niezwiązane z potyczkami. Klimat dodatku miałby krążyć wokół serii S.T.A.L.K.E.R. Ponadto we wczesnej fazie produkcji ma być także kolejny dodatek, którego premiera zależy od sukcesu tego pierwszego.

Ostatnią dużą nowością opisaną w plotkach jest minigra o poziomie zaawansowania nie mniejszym niż Gwint. Różniłaby się jednak całkowicie samym zamysłem, który byłby oparty na japońskich grach RPG z potworami w roli głównej. Niewykluczone, że rozgrywka przypominałaby w pewnym stopniu znany z League of Legends tryb Teamfight Tactics.

CD Projekt RED dementuje plotki na temat Cyberpunka

Plotki zostały jednak zdementowane przez CD Projekt RED na Twitterze. Z tym że osoba odpowiedzialna za PR w studiu nie odniosła się konkretnie do powyższych rewelacji, a wiadomością było jedynie ogólne „to nie trzyma się kupy”. Istnieje więc spora szansa, że mniejsza lub większa część plotek okaże się prawdziwa.

Według posta na 4chanie nowości miały zostać zaprezentowane na długim livestreamie w przyszłym miesiącu. Mimo że nie potwierdzono jeszcze takiego wydarzenia, dalej jest spora szansa, że się ono odbędzie. Pozostaje więc czekać na kolejne ruchy polskiego studia – z pewnością niektóre z plotek są elementami, które większość graczy chętnie zobaczyłaby w Cyberpunku.